Denizcinin anasayfası

UZMAR Kurtarma-13’ü teslim ediyor

UZMAR tarafından Kıyı Emniyeti için inşa edilen Kurtarma-13 Römorkörü'nün geçici kabul protokolü imzalandı.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’nün (KEGM) 165 yıllık denizcilik bilgi, birikim ve tecrübesinin UZMAR’ın yüksek mühendislik yeteneğiyle buluştuğu Kurtarma-13 Römorkörü 10 ay gibi rekor bir sürede tamamlanarak göreve hazır hale geldi.

Römorkörün geçici kabul protokolü, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen törende imzalandı. Törende Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Durmuş Ünüvar ile UZMAR Yönetim Kurulu Başkanı A. Noyan Altuğ da hazır bulundu.

Ünüvar : “Çok memnun kaldık”

İmzanın ardından konuşan Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Durmuş Ünüvar, projede emeği geçen KEGM ve UZMAR Tersanesi ekiplerine teşekkür etti. Kurtarma 13 ve Kurtarma 14 Römorkörleri inşa projesinin bugüne kadar en memnun kaldıkları projelerden biri olduğunu belirten Ünüvar, gelecekte UZMAR ile işbirliklerinin devam etmesini dilediklerini, Kurtarma-14 Römorkörünün de teslimi ile birlikte Kıyı Emniyeti filosunun dünya standartlarında, üstün denizcilik kabiliyetlerine sahip römorkörlere sahip olacaklarını söyledi. Öncelikli görevlerinin Türk denizlerinde yaşanabilecek kaza ve tehlikelere hazırlıklı olmak olduğunu söyleyen Durmuş Ünüvar, UZMAR’a acil müdahale kabiliyetleri ile denizlerimizde emniyeti sağlama noktasında Kıyı Emniyeti filosuna yaptıkları katkı için teşekkür etti.

Ömür boyu destek

UZMAR Yönetim Kurulu Başkanı A. Noyan Altuğ ise Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın en değerli kurumlarından olan KEGM için böylesine önemli bir projeyi gerçekleştirebilmiş olmaktan gurur duyduklarını, bu projenin kendileri için bir prestij projesi olduğunu bildirdi. UZMAR’ın iki kardeş römorkörün tesliminden sonra da ömür boyu destek hizmetleri kapsamında KEGM’nün her zaman yanında olacaklarını ekleyen Altuğ, RAstar 3200W serisi römorkörlerin yapımında dünya çapındaki uzmanlıklarını KEGM projesinde daha da ileriye taşıdıklarını, denizcilik kabiliyetleri ve donanımları en yüksek standartlarda olan bu römorkörlerin denizlerimizin güvenliğini en iyi şekilde sağlayacaklarına inandığını sözlerine ekledi.

 


Bunları da beğenebilirsin