Denizcinin anasayfası

Valencia Kruvaziyer Limanı’nı Global Ports işletecek

Global Yatırım Holding’in bağlı ortaklığı Global Ports Holding (GPH), ortağı Balearia Group’un Valencia feribot ve Kruvaziyer Limanı için bir imtiyaz anlaşması imzaladı.

Global Yatırım’dan KAP’a yapılan açıklamada anlaşmanın bir parçası olarak GPH, 35 yıllık (15 yıl uzatma hakkı ile) imtiyaz süresi boyunca Valencia Kruvaziyer Limanı’nı işleteceği ve yöneteceği ifade edildi. İmtiyaz haklarının kullanılmaya başlanmasının 2021’in ilk çeyreğinde gerçekleşmesi beklendiği belirtildi.

İmtiyaz sözleşmesi uyarınca; Balearia, liman altyapısına iki yeni son teknoloji akıllı terminalin yanı sıra feribot iskeleleri, otopark ve ticari alanlara yönelik 37 milyon ABD Doları’na kadar yatırım yapmayı planlanıyor. Planlanan iki yıllık yatırım aşaması, imtiyaz haklarının kullanılmaya başlanmasının hedeflendiği 2021’in ilk çeyreğinde başlaması öngörüldü. Yeni terminallerde, elektrik ihtiyacının tamamını kendi yenilenebilir enerji kaynaklarından (güneş, rüzgar, yenilenebilir hidrojen ve biyoyakıt) üreterek yolcu taşımacılığı alanında sürdürülebilirlik için yeni bir kriter oluşturması, ayrıca tüm atıkların geri dönüştürülmesi hedefleniyor.

Delmar Safety

  


Bunları da beğenebilirsin