Denizcinin anasayfası

Van Gölü’ne 50 tekne kapasiteli marina yapılıyor

Van'ın Erciş ilçesinde 50 teknenin yanaşabileceği marinanın temeli atıldı.

Van’ın Erciş ilçesinde 50 teknenin yanaşabileceği marinanın temeli törenle atıldı. Sahil Kent Mahallesi’ndeki sahil bandında düzenlenen törende konuşan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Nuri Mehmetbeyoğlu, ilçenin gelişmesi için çalışmalara devam ettiklerini söyledi.

Yapımına başlanan marinanın ilçenin imajına olumlu bir etkisi olacağını ifade eden Mehmetbeyoğlu, “İlçemizdeki 101 mahallemizin tamamını gözeterek her alana hizmet götürmek için çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Erciş’imizi turizmde biraz da ön plana çıkarabileceğimiz Erciş marinası, 3,5 milyonluk liralık bir yatırım. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımız üzerinden gerçekleştiriliyor. Hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

AK Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas da marinanın 50 tekne kapasiteli olduğunu, buranın balıkçı barınağı olarak kullanılabileceğini ve farklı aktiviteler için de uygun olduğunu aktardı.

Marinanın 2,5 metre derinliğe sahip teknelerin rahatça yanaşabileceği, su sporların da yapılabileceği bir alan olacağını dile getiren Arvas, “Marinamızın temel amaçlarından birisi de Van Gölü’müzün suların çekilmesiyle balıkçılarımız şu anki limana yaklaşamıyordu. Yeni marinamızla bu sorun da ortadan kalmış olacak. Başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımıza, Ulaştırma ve Altyapı Genel Müdürümüze ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.” diye konuştu.


Bunları da beğenebilirsin