Denizcinin anasayfası

VVL Grubu maviliklere açıldı

Boğaziçi’nden yükselen ortak payda: Bilgi insanı özgür kılar.

Denizkartali.com’un haberine göre, Denizcilik camiasını birleştiren düşünce platformu olma yolunda hızla ilerleyen VVL(Veritas Vos Lirerabit) grubu üyeleri denizde bir buluşmaya imza attı.

Deniz taşımacılığında önemli yeri olan TURYOL’un kurucusu işadamı Yunus Can kaptanın daveti üzerine İstanbul’un en büyük gezi teknelerinden BOSFOR’da bir araya gelen VVL üyeleri, Boğaziçi’nin eşsiz güzelliğinde sohbet etme ve fikir alışverişinde bulundu.

Denizciliğin çeşitli sektörlerinden kaptanlar, armatörler, brokerlar, yakıt tedarikçileri, gemi işletmecileri, deniz hukukçuları, deniz habercilerinin oluşturduğu Veritas Vos Lirerabit (Gerçek Seni Özgür Kılar) baharın ilk günlerinde düşünce alışverişi yapmak için bir araya geldi. Hem gündemdeki gelişmeleri denizci gözüyle değerlendirmek hem de hasret gidermek için düzenlenen toplantıya Yunus Can ev sahipliği yaptı.

74 gemi ve 15 iskele ile İstanbul’un deniz taşımacılığı yükünün önemli kısmını karşılayan TURYOL’un Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Can’ın Bosfor teknesinde düzenlenen geceye, Bülent Dandin, Hüseyin Kocabaş ve eşi, Harun Şişmanyazıcı, Prof. Dr. Aydın Şalcı, Serkan Ay, Ahu Selin Ay, Halime Can, Arslan Dede, Adem Kocadağ, Esin Topçu, Semih Dinçel ve oğlu, Gökhan Özcan, Levent Akson, Arif Ertik, Erhan Esinduy ve eşi, Levent Horasanlı, Burak Çavuş, Gizem Kodak, Çağlar Coşkunsu, Sevilay Kuru, Saim Oğuzülgen, Onur Oğuzgiray, Feyza Bayraktar, Orhan Can, Burak Ersemiz, Gökhan Karakaş katıldı.

İstanbul Boğazı’nın eşsiz güzelliğine açılan teknede gündeme dair görüşlerini sunan denizciler, VVL grubunun isminde olduğu gibi bilgi paylaşımı yaptı. Kaptan, armatör Bülent Dandin’in yönettiği yemekli oturumda hemen her üyenin söz aldığı görüldü. Bülent Dandin grubun, denizcilik konularında doğru ve kaliteli paylaşım yapılmasının yanında meslek üyeleri arasında bağlılığı arttırmak olduğunu söyledi. Grup içinde Şef olarak görülen Dandin toplantıların devam edeceğini belirtirken, “Mavilikleri paylaşan insanların bilgi alışverişi tüm sektöre dinamizm getirecektir. Grubumuz ilkeleri doğrultusunda güzel işlere imza atmaya devam edecektir” dedi.

Ortak payda mavilikler

Toplantının ev sahibi Yunus Can ise, “Ortak paydası deniz kültürü olan bilgili ve eğitimli insanları bir araya getirmek gurur verici.  Hem sektörümüzü hem gündem gelişmelerini değerlendirerek aramızdaki bağı güçlendiriyoruz. “ diye konuştu.

Ud konseri geceye renk kattı

Gecenin sürprizi ise Hüseyin Kocabaş’ın ud konseri oldu. Udu ile Türk müziğini sevilen şarkılarını çalan Kocabaş’a grup üyeleri eşlik etti.


Bunları da beğenebilirsin