Denizcinin anasayfası

WISTA Türkiye’de hedef 200 burs

10. yılını kutlayan WISTA Türkiye'nin amacı denizcilik fakültelerinde okuyan 200 öğrenciye burs vermek.

WISTA Türkiye, her yıl olduğu gibi bu yıl da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir organizasyona imza attı.

WISTA Türkiye, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne denk gelen 10. Yıl kutlamasından elde edilen desteği, denizcilik fakültelerinde okuyan 200 kız öğrenciye burs vererek taçlandırmayı hedefliyor.

Gücünü, denizcilik sektöründe çalışan kadınlardan alan ve bu yolda yılmadan yürüyen WISTA Türkiye, 10’uncu Yılını Hilton İstanbul Kozyatağı Hotel’de özel bir davetle kutladı.

Davete İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran ve Başkan Yardımcısı Şadan Kaptanoğlu da katıldı.

WISTA Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Av. Nazlı Selek, “Tüm sektöre açık olan ve 10’uncu Yılımızı kutladığımız yemeğimize katılanlar; hem Dünya Kadınlar Günü’nde bir arada olacaklar hem networking yapma imkanı bulacaklar hem de Denizcilik Fakültelerinde okuyan kız öğrencilerine bağış yaparak çok önemli bir sosyal sorumluluğa katkıda bulunacaklar” dedi.

Hedef 200 öğrenci

WISTA Türkiye, kuruluşundan bu yana yapmış olduğu çeşitli yardım faaliyetleri ile Dernek gelirlerini Denizcilik Fakültesinde okuyan kız öğrencilere burs olarak aktarıyordu. 10’uncu Yıl Yemeği’nden elde edilecek olan gelir de yine bu amaca hizmet edecek ve denizcilik fakültelerinde okuyan kız öğrenciler için kullanılacak.

Son 10 yılda 110 öğrenciye burs temin eden WISTA Türkiye’nin bu yıl ki hedefi ise üyelerinin desteğiyle 200 öğrenciye ulaşmak.


Bunları da beğenebilirsin