Denizcinin anasayfası

WISTA Ve IMO’dan ‘Denizcilikte Kadınlar’ anketi

IMO ve WISTA denizcilik sektöründe çalışan kadınların oranını ve dağılımını incelemek için ilk kez bir "Denizcilikte Kadınlar" anketi başlattı.

Denizcilik sektöründe istihdam edilen kadınların oranını ve dağılımını araştıran ilk anket Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO) ve Women’s International Shipping & Trading Association (WISTA) tarafından başlatıldı.

Anket, denizcilik endüstrisinde nasıl daha çeşitli bir işgücü yaratabileceğine dair daha fazla tartışmaya zemin hazırlamayı amaçlayan bir dizi girişimin bir parçası olarak görülüyor. . Anket tarafından toplanan veriler, sektörün çeşitliliği ve cinsiyet eşitliği hakkında bir imaj oluşturmaya yardımcı olacak.

IMO ve WISTA, böyle bir anketi yapmalarının amacını ” Kadınların denizciliğe katılımını artıracak programlar oluşturması ve politikalar önermemize yardımcı olacak karşılaştırılabilir verilere sahip olarak Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin (SKH’ler) uygulanmasını desteklemek.” olarak açıkladılar.

Denizcilik sektöründe istihdam edilen kadınların oranını ve dağılımını araştıran anket çalışmasının önemine vurgu yapan WISTA International’ın Başkanı Despina Panayiotou Theodosiou, “Karşılaştırılabilir verilere sahip olmak, kadınların denizciliğe katılımını artıracak programlar oluştururken ve politikalar önerirken önemli bir bileşendir. Sektörümüzde daha çeşitli ve kapsayıcı bir ortam yaratmada önemli bir adımdır. Küresel erişimimiz sayesinde, gerçek sonuçları göstermek ve kapsayıcı bir denizcilik sektörüne doğru ilerlememizi desteklemek için bu anketin gücünü artırabiliriz“ dedi.

Anket, IMO üye ülkelerine, sivil toplum kuruluşlarına , denizcilik sektöründeki kamu ve özel kuruluşlarına ve denizcilik eğitim kuruluşlarına açık.


Bunları da beğenebilirsin