Denizcinin anasayfası

Yarhisar 2018 Yılında, 10 binden fazla misafire ev sahipliği yaptı

Bir yılda 10.721 kişinin gezdiği Kıbrıs gazisi ve Gölcük’ün ilk ve tek müzesi Yarhisar ‘a ilgi oldukça fazlaydı.

1964 yılında A.B.D. inşaa edilip, aynı yıl sonu Türkiye’ye getirilen T.C.G.Yarhisar, 1965 yılından hizmet dışı kaldığı 2005 yılına kadar Türk donanmasında kırk yıl süresince keşif-Karakol gemisi olarak görev yapmasının ardından, aynı yılın sonunda hizmet dışı kaldı.

2006 yılında Gölcük-Kavaklı sahilinde karaya yerleştirilen savaş gemi müzesi Yarhisar aralıksız on iki yıldır hizmet vererek vatandaşların ilgisini çekmeye devam ediyor.

Günlük yapılan istatistik çalışmaları sonucu bu güne kadar toplam 214.931 kişinin ziyaret ettiği Kıbrıs gazisi Yarhisar müze gemisi 2018 yılında da ziyaretçi akınına uğradı.

Gölcük Belediyesi Yarhisar Müze Gemisini 2018 yılında toplam 10.721 kişi ziyaret etti

 

“Günlük yapılan ziyaretçi istatistiklerimiz sonucu, 2018 yılında, Bay: 3225, bayan: 3410, Çocuk olarak ta: 4086 kişi gezerek toplam 10721 misafirimizin müze gemimizi ziyaret etmiş olması oldukça memnuniyet verici bir rakam.

Geçmiş yılların ortalaması da genellikle bu civarda. Bu toplam sayı içerisinde yurt içi ve yurt dışından gelen misafirlerimizin de sayısı dahil ”  diyen müze gemi müdürü İlhan Akbulut, 2019 yılında bu ortalamanın üzerine çıkmayı hedeflediklerini belirtti.

 

On iki yıldır ziyaretçi sayısının her geçen yıl arttığını dile getirerek ne kadar doğru bir kültürel hizmet sunduklarını belirten Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş

“ Donanma kenti Gölcük’ümüzün en güzel sahillerinden Kavaklı’da karaya yerleştirerek aralıksız verdiğimiz hizmetle asker ve aileleri ile, yerli, yabancı misafirlerimize bir savaş gemimizi, donanma kültürünü ve Gölcük’ümüzü en güzel şekilde temsil etmemizin önemini ziyaretçi sayımızın artmasıyla daha iyi anlıyoruz” dedi.


Bunları da beğenebilirsin