Denizcinin anasayfası

Yeşil denizciliği konuştular

Sadece Denizcilik Dergisi’nde

Dokuz Eylül Üniversitesi Yeşil Enerjili Tekne Topluluğu tarafından ilk kez gerçekleştirilen ‘’Yeşil Denizcilik’’ konferansı pandemi nedeniyle online olarak yapıldı.

Konferansın moderatörlüğünü Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Bölümü 3. Sınıf öğrencisi ve topluluk başkanı Ulaş Doruk Doğan üstlendi.

Yıldız Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Ahmet Dursun Alkan, denizcilik sektörü temsilcileri ve denizcilik öğrencilerine yeşil denizcilik için günümüze kadar yapılan çalışmaları ve gelecekte yapılması planlanan çalışmaları anlattı. Alkan ayrıca sektörün gemi inşa, yeşil denizcilik, yeni iş alanları ve gelecekte yaygın olarak tercih edilebilecek teknolojilerle ilgili ayrıntılı değerlendirmelerde bulundu.

Plaket de dijital

Yeşil Denizcilik Konferansı, Topluluk Danışmanı Dr. Kadir Emrah Erginer ve Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Durmuş Ali Deveci’nin konferansın konuşmacısı Prof. Dr. Ahmet Dursun Alkan’a teşekkür plaketini dijital ortamda takdim etmesiyle son buldu.

Online konferansı izlemek için:


Bunları da beğenebilirsin