Denizcinin anasayfası

Yılın römorkörü Haisea Kermode

Sanmar'ın çevre dostu römorkörü, ITS 2024'de Yılın Römorkörü seçildi.

Sanmar Tersaneleri tarafından Kanadalı Haisea Marine için inşa edilen dördüncü römorkör olan Haisea Kermode, Dubai’de düzenlenen Uluslararası Römorkör & Kurtarma Kongresi’nde (ITS) yılın römorkörü seçildi.

40 metre uzunluğa ve 16 metre genişliğe sahip römorkör 100 tondan fazla çekme kuvvetine sahip. Dizel veya LNG ile çalışabilen Haisea Kermode uluslararası denizcilik endüstrisindeki en katı standart olan IMO Tier III emisyon standartlarına uygun bir dizel egzoz son işlem sistemine sahip. Römorkör uzun mesafeli eskort görevlerini yalnızca LNG kullanarak gerçekleştirme yeteneğiyle, Tier III standartlarına kıyasla emisyonları, özellikle de karbon salınımını önemli ölçüde azaltacak. Aynı güçteki geleneksel dizel römorkörlerle karşılaştırıldığında Haisea Kermode kayda değer emisyon azaltımları sağlıyor.

Ödülü değerlendiren Sanmar Tersaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gürün, “Dünyanın en çevre dostu römorkör filosunu oluşturmak için bu projede yer almaktan büyük gurur duyuyoruz. HAISEA KERMODE’un bu ödülü almasına çok sevindim. İki yıl üst üste yılın römorkörü ödülünü kazanan römorkörleri inşa etmek büyük bir başarıdır. Bu römorkör aynı zamanda çevreyi korumanın güç veya kuvvet kaybı gerektirmediğinin kanıtıdır” dedi.

Delmar Safety

Bunları da beğenebilirsin