Denizcinin anasayfası

YILPORT’dan Porto Bolivar’a yeni iskele

YILPORT Puerto Bolívar Limanı’nda 2 STS vinç ve 6 RTG vinci için düzenlenen törende limana 450 metre uzunluğunda iskele yapılacağı açıklandı

Yıldırım Holding Puerto Bolívar Limanına yapacağı yatırımlar kapsamında 35 milyon ABD doları değerindeki 2 STS vinç ve 6 RTG vincini limanda düzenlenen törenle hizmete aldı.

2016 yılından beri Yıldırım Holding tarafından işletilen limanda düzenlenen törene liman yetkilileri ve Puerto Bolívar topluluğunun bir parçası olan Ekvador’un ana nakliye hatları, ihracatçılar, ithalatçılar, dernekler ve sendikaların temsilcileri katıldı. Törene katılanlara son teknoloji ekipmanlar tanıtıldıi ve katılımcılar terminal projelerindeki gelişmeler hakkında bilgilendirildi.

Ekvador Ulaştırma ve Bayındırlık Bakanı Marcelo Loor; YILPORT LATAM Kurumsal İlişkiler Bölge Müdürü Alfredo Jurado; El Oro Eyaleti Valisi Clemente Bravo; El Oro Eyaleti Valisi Danny Gamez; ve MSC del Ecuador Genel Müdürü Christian Elte törende konuşma yaptılar. Konuşmacılar, terminalin rekabet gücünü önemli ölçüde artıran ve bölgenin ekonomik kalkınmasına katkıda bulunan YILPORT’un yatırımlarının önemini vurguladı.

Son Teknoloji Vinçler

Puerto Bolívar Limanında törenle hizmete alınan yeni vinçler, 2021 yılı için planlanan toplam 3 teslimatın ilk partisini oluşturuyor. Yatırım, Puerto Bolívar Terminali Genişletme ve Modernizasyon Projesinin bir parçası olan 22 milyon dolara yakın.

2 yeni STS vinç, 14.000 TEU gemiye hizmet vermek üzere tasarlanmış 62 metreye (22 sıra) kadar erişime sahipken, RTG’ler operasyonlara ek olarak 1’den 6’ya kadar yüksek ve 7 + 1 genişliğe erişime sahip. Vinçler YILPORT Puerto Bolívar terminalinin yeni kapasitelere ulaşmasını ve verimliliğini ve kapasitesini artırmasını sağlayacak

Yeni İskele

YILPORT, 4 Eylül 2020 tarihinde kara transfer süreci tamamlandığında, yeni 6 nolu iskele uygulamasına başlamak için çalışmalara başladı. Yeni yapılacak iskele 450 metre uzunluğa sahip olacak. 176 milyon dolar a mal olması beklenen yeni iskelenin ilk bölümünün 2022 ortasına kadar faaliyete geçeceği tahmin ediliyor.


Bunları da beğenebilirsin