Denizcinin anasayfası

Yıpranma payımızı geri istiyoruz

Tuzla Atatürk Meydanı’nda düzenlenen törene Türkiye Denizcilik Federasyonu (TÜRDEF), Gemi Mühendisleri Odası (GMO), İTÜ Denizcilik Fakültesi Mezunları Sosyal Yardım Vakfı (DEFAV), İTÜ Denizcilik Fakültesi Mezunları Derneği (DEFAMED), Ziya Kalkavan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mezunları Derneği (ODEMED), Türk Uzak Yol Gemi Kaptanları Derneği (TÜRKKAPDER) ve Türk Kılavuz Kaptanlar Derneği (TKKD) katıldı.

Törende STK’lar adına Ahmet Hamza, Cengiz Karabüber, Teoman Mustafa Akyol, Salih Bostancı, Zafer Akbulut, Yılmaz Arıbaş ve Nejat İşler hazır bulundu. İTÜ Denizcilik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özcan Arslan da törende yer aldı.

Yıpranma hakkını istiyoruz

Delmar Safety

Törende bir konuşma yapan Zafer Akbulut, “1 Temmuz 1926 yılında İzmir İktisat Kongresi’nde kabotaj hakkını alan başta Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm vatan sevdalılarını saygıyla anıyorum. Pandemi süresince yılmadan çalışan denizcilerimizin 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramını kutlar bir an önce özlük haklarının ve yıpranma haklarının geri verilmesini yetkililerimizden arz ederim” dedi.


Bunları da beğenebilirsin