Denizcinin anasayfası

Yük gemisinde korkunç son:12 ölü

COSCO’ya ait  dökme yük gemisi WU ZHOU 8'in tamamı Çinli 21 mürettebatının 12’si öldü.

COSCO’ya ait  dökme yük gemisi WU ZHOU 8 adlı gemide tamamı Çinli 21 denizci gıda zehirlenmesi yaşadı. Denizcilerden 12’si hayatını kaybederken 9 denizci hastanede tedavi altına alındı.

Dün (30 Eylül’de) öğleden sonra Tayland Körfezi’nde meydana gelen olayda toplu mürettebat zehirlenmesi yaşanması üzerine  MRCC Vung Tau ve Vietnam Denizcilik yetkilileri, harekete geçti.

Gemiden gelen çağrıda 10 kişinin öldüğü bilgisi üzerine, MRCC Vung Tau ve Vietnam Denizcilik yetkilileri acil tıbbi yardım için olay yerine intikal etti. Vietnam SAR gemisi WU ZHOU 8′ adlı dökme yük gemisine yanaştı ve hala hayatta olan 11 mürettebatı aldı, Hayatta kalan denizciler Con Dao adalarındaki hastaneye transfer edildiler ancak bunlardan biri yolda diğeri ise hastanede hayatını kaybetti. Sağ kalan 9 denizcinin ise hastanede tedavisi devam ediyor. Hastane yetkilileri  yaptıkları açıklamada olayın gıda zehirlenmesi olduğunu belirterek yaralı kurtulan denizcilerin durumlarının stabil olduğunu açıkladı.

Delmar Safety

WU ZHOU 8 adlı gemi 2013 yılında 76.005 dwt taşıma kapasitesiyle inşa edildi ve 28 Eylül’de Çin’deki Lianyungang’a gitmek üzere Tayland’dan ayrıldı. Geminin taşıdığı yük ile ilgili ise bir açıklama yapılmadı.


Bunları da beğenebilirsin