Denizcinin anasayfası

Yüzyılın hastalığına Karvacrol umudu

Kekik yağı içeren Vacrol isimli gıda takviyesi, Covid-19 tedavisinde yeni bir umut oldu.

Dünyanın sağlık sisteminin sorgulanması gerektiğini gözler önüne seren koronavirüs ile insanoğlu 1 yıl önce tanıştı. Çin Halk Cumhuriyeti’nin Wuhan eyaletinde ortaya çıktıktan sonra tüm dünyaya yayılan ve küresel anlamda pandemi ilan edilmesine neden olan Covit19 hastalığına sebep olan koronavirüs, yaklaşık 60 milyon insana bulaştı ve 1,4 milyon insanın hayatını kaybetmesine neden oldu. İnsanlığın son yüzyılda verdiği en büyük sınavda 4 ülkeden aşı müjdesi beklenirken, ülkemizin doğal ürünlerinden üretilen besin takviyesi önleyici özelliğiyle öne çıkıyor. Kekik yağı içeren Vacrol isimli kapsül takviyesini kullanan Covit19 hastaları kısa sürede iyileştiklerini belirtirken, özellikle nefes almalarındaki sorunların ilk kullanmadan sonra giderildiğini belirtti.

Bağışıklık sistemini güçlendiriyor

Delmar Safety

Avrupa İlaç Ajansı (EMA) tarafınca onaylanan besin takviyesi karvacrol ürünlerinin bağışıklık sistemini güçlendirdiğini belirten Covid-19 geçiren hastalar, solunum yoluyla bulaşan virüsün etkilerinden düzenli kullanmayla kurtulduklarını belirttiler. Anadolu’nun kadim bitkisi kekiğin ana etken maddesi olan karvakrol, fitoterapistlerin (Bitkilerle Tedavi Uzmanları) tavsiyesiyle standardize edilmiş ürün olarak kullanılıyor. Kekik yağının en önemli öğesi karvakrolün standardize edilmesiyle besin takviyesine dönüştürüldüğünü belirten uzmanlar, yüzyılın sorunu koronavirüs için etken bir takviye olduğunun altını çizdi.

Merve İvgen-Özel Sektör Çalışanı

“Tekirdağ’da yaşıyorum. 2 Kasım’da yaptırdığım test pozitif çıkınca babamın hemen kekik yağı içeren besin takviyesi kullanmamı önerdi. Hatta kendisi giderek aldı ve bana aynı gün getirdi. Kaptan Mustafa Can‘ın tarifini birebir uygulayarak kullandım. Eşim Vural ile düzenli olarak kullandık. Çift olarak çok ilaç kullanmayı sevmeyen ama vitamin takviyesini sıklıkla yapıyoruz. D vitaminin yanı sıra multi vitamin hayatımda vardı. Bu ürünü de bitkisel ve aromatik yağlarla yapıldığı için güvenle kullandım. Bel ağrısı gibi çok belirgin ağrılarım 4 ünde yok oldu”

Hasan Kızılboğa- İyi Parti Bingöl İl Başkanı

“Bu virüsün bana nereden ve nasıl geldiğini bilmiyorum. Ekim ayında rahatsızlık geçirdiğimi öğrenen arkadaşlarım bakanlığın verdiği ilaçların yanında karvacrol besin takviyesi de kullanmamı istedi. Özellikle damla bana çok iyi geldi. Sıcak suya damlattığım kekik yağını soluduğum zaman keskin bir öksürük yaptı ve büyük bir rahatlama yaşadım. Teşhisten 4-5 gün sonra iyileştim ve ayağa kalktım!

Recep Canbolat-Denizci

“Eşim Havva Canbolat’ın bilgisayarlı tomografisinde rastlanan virüs ile biz de bu süreci yaşadık. Evde izolasyon başlarken kekik yağı içeren vacrolü kullanmaya başladık. Kekik yağından yapılan damla bize çok iyi geldi. 3 günde eklem ağrısı kalmadı. Bende eşimdeki teşhis nedeniyle şüpheleniyordum ama düzenli kullandığım için sanırım virüsü yok ettim. Özellikle buhar tedavisi çok iyi geldi”

Gülay İpek-Ev Kadını

“Konya’da yaşıyorum ve Eylül ayı başında koronavirüs eşimden bana geçti. Ben bu süreci çok ağır geçirdim. Kronik şeker hastası olduğum için nefes alamıyordum. Öksürük azdı ama ateşim çok yüksekti. Eklem ağrısı dayanılmaz, gözlerimde ise hep ağrı vardı. Bir aile dostumuzun tavsiyesiyle bu besin takviyesini aldım ve çok rahat ettim. Tüm değerlerim düzeldi ve kısa sürede solunumum da yerine geldi”

Orhan Yıldırım- Gazeteci

Pandemi çemberi öyle bir daraldı ki. İstanbul’da her 20 kişiden biri Covit19 dediklerinde inanmak istemedim. Birçok tanıdık, eş dost ve arkadaş bu hastalığa yakalandı. Hatta bir akrabamı kaybettim ve kronik astımına bağladık. 15 yayındaki kızım aradığında çok kötü oldum ama soğukkanlılıkla karşıladım. Bambaşka bir histi ve sözcükler boğazımda düğümlendi. Mustafa Kaptan’ın duyarlılığı ile aynı gün besin takviyeleri kızıma ulaştı. Tarifine göre kullanmak çok önemli. Kızım Revna Mina 4’üncü gününde kendine geldi. Mina’nın testinin negatife döndüğünü öğrenmek yaşadığım stresi bir anda unutturdu. Çok insana umut olan doğal karvacrolün koruyucu ve önleyici etkisini keşfetmek için daha neyi bekliyoruz”

Ahmet Polat-Emekli

“Konya’da eşimle yaşıyorum. Dünyayı saran bu virüs beni de yakaladı. Kalp yetmezliği ve KOAH gibi bir rahatsızlığım var. Safra kesem yok. 23 Temmuz günü düşerek başımı yere çarptım. Teşhis için tüm işlemler yapıldı ama evime gönderildim. Ateşim çıktı ve nefes alma sorunum başladı. Oğlum gelerek beni hastaneye götürdü ve koronavirüs teşhisi kondu. Kekik yağı içeren besin takviyelerini kullanarak kendimize geldik. Bu sırada Mustafa Bey ile sürekli iletişim halindeydim. Nefesimde normalleşe başladığında iyileşme sürecine girdiğimizi anladım. Bizimle ilgilenen oğlum da aynı yöntemle koronavirüsten kurtuldu.”

CARMED İLAÇ

Kaynak: Deniz Kartalı


Bunları da beğenebilirsin