Denizcinin anasayfası

Deniz Polis Devriye Botu’na ‘En İyi tasarım ödülü’

İzmir Shipyard’ın inşa ettiği "Deniz Polis Devriye Botu IZ1500 AL deniz platformları kategorisinde ‘İyi Tasarım Ödülü’nün sahibi oldu.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından Ticaret Bakanlığı koordinasyonuyla tasarım kültürü oluşturmak ve Türkiye’deki tasarımcıları dünyaya tanıtmak amacıyla Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen Design Week Türkiye 2021 (Türkiye Tasarım Haftası) kapsamında en iyi tasarım ödül töreni düzenlendi.

Gözüyılmaz Mühendislik bünyesinde faaliyet gösteren İzmir Shipyard tarafından inşa edilen ” Deniz Polis Devriye Botu IZ1500 AL deniz platformları kategorisinde ‘İyi Tasarım Ödülü’nün sahibi oldu.

“Design Turkey 2021 İyi Tasarım Ödülü Sahibi” IZ 1500 AL, çeşitli büyükşehir görevleri için hızlı bir devriye gemisi olarak özel olarak tasarlandı ve inşa edildi. Bu çok fonksiyonlu alüminyum devriye botu, IPS 700 itiş gücü ile benzersiz seyir konforu ve yakıt verimliliği, kenetlenme modu işlevi ve joy-stick kontrolü ile mükemmel manevra kabiliyeti, sağlam ancak hafif bir yapı üzerinde trim, yuvarlanma ve manevrayı optimize eden önleme sistemleri ile mükemmel stabilite sağlıyor.

Delmar Safety

TEKNİK ÖZELLİKLER:

Tam uzunluk: 14.60m
Kiriş: 4.30m
Malzeme: Al. Gövde + Al. Kabin
Koltuk: 12
Tahrik : IPS 700 Pod Drive(Ticari DRating)
Motor: 2xVolvo Penta D8 550HP (D Derecesi)
Hız: 40 Kt
Sınıf Derneği/Sertifikasyon: +1A5 K20 TR Al Karakol Botu HSDE(+)MR

Türkiye’nin ilk silahlı Polis Botları olan IZ1500 AL Türk Loydu klası altında inşa edildi ve özel yüksek yoğunluklu bir termoplastik malzeme olan HDPE’den imal edildiler. Bu özel materyal sayesinde zehirli boya ve bakım tutum gereksinimi olmayan botlar aynı zamanda kullanım ömürleri boyunca havuzlama gereksinimi duymamakta. 2×450 beygir gücüne sahip FPT makinelerle sevk edilen botlar saatte 24 deniz mili sürate erişebiliyor.


Bunları da beğenebilirsin