Denizcinin anasayfası

Yarhisar Müze Gemisi, yarıyıl tatilinde rekor kırdı

Türk donanmasında kırk yıl “Keşif-Karakol Gemisi” olarak görev yapmasının ardından 2005 yılında hizmet dışı kalan T.C.G.Yarhisar, 27 Ekim 2006 tarihinden itibaren Kavaklı Sahili’nde müze gemi olarak hizmet veriyor.

Bu güne kadar toplam 216.062 kişinin ziyaret etmiş olduğu Gölcük Belediyesi Yarhisar Müze Gemisi, 16 günlük sömestr tatilinde öğrenci ağırlıklı misafirlerin ilgi alanını oluşturdu.

1 AYDA ORTALAMA 800 KİŞİ

Kış mevsiminde, havaların da soğuk olması sebebiyle bir ayda ortalama 800kişinin gezdiğini dile getiren Müze Gemi Müdürü İlhan Akbulut:

“Müze gemimizi, 2019 sömestr tatilinde 996 kişinin ziyaret ettiğini günlük yaptığımız istatistik çalışmalarımız sonucu öğrenmiş bulunuyoruz.

Her yaş grubundan öğrencilerimiz ve ailelerinin ziyaretleri sonucu; 16 günde, bir aylık ziyaretçi sayısını geçtiğimizi söyleyebiliriz” dedi.

‘ZİYARETLERİN ARTMASI BİZLERİ MUTLU EDİYOR’

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş:

“Donanma kenti Gölcük’e kazandırdığımız en önemli hizmetlerden biri olduğunu düşündüğümüz, Gölcük Belediyesi Yarhisar Müze Gemisi’nin açıldığı günden bu güne ziyaretlerin aralıksız devam etmesi bizleri mutlu etmektedir.

Özellikle öğrencilerimizin sömestr tatili süresince aileleriyle birlikte yoğun talepte bulunması, gelecek nesillerimize donanma kenti Gölcük’ü sevdirmek, donanmamızı ve denizciliği tanıtmamız anlamında da çok önemliydi.

13. yılımızın içerisindeyiz ve bugün toplam ziyaretçi sayımıza baktığımızda 216.062 kişinin ziyaret etmiş olması, yapılan hizmetin ne kadar doğru olduğunu ortaya koyuyor.

Gölcük nüfusunun çok üstüne çıktığımız ziyaretçi toplam sayımıza rağmen, henüz ziyarette bulunamamış olan hemşerilerimizi de ilk fırsatta müze gemimizi gezmeye davet ediyoruz” dedi.


Bunları da beğenebilirsin