Denizcinin anasayfası

Alanya’da deniz tutkunları ehliyetlerini aldı

ALANYA Liman Başkanlığı önderliğinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Amatör Denizcilik Sınavı’nın ikincisi bugün geniş bir katılımla Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) çatısı altında yapıldı.

Amatör Denizci Belgesi almak isteyen çok sayıda deniz tutkunu vatandaş ALTSO’da önce temel eğitim programına tabii tutuldu. Ardından ise Amatör Denizci Belgesi almak için sınava girdi.

Alanya Liman Başkanı Mehmet Sayhan başvuruların 3 bini bulduğunu ve sayının fazla olmasının son derece mutluluk verici olduğunu ifade etti. Yanı sıra sınavların devam edeceğini vurguladı.

‘EĞİTİMLERE HER DAİM ÖNEM VERDİK’

Eğitim programı öncesi kısa bir konuşma gerçekleştiren ALTSO Başkanı Mehmet Şahin “Liman Başkanlığımızla koordineli bir şekilde Amatör Denizci Belgesi eğitimlerini Alanya’mıza getirdik. Deniz tutkunu arkadaşlarımızın artık sınava girmek için il il dolaşmasına gerek kalmadı. Oda yönetimi olarak göreve geldiğimiz ilk günlerde ALTSO Akademi’yi kurduk. Mesleki eğitimlerden, kişisel gelişim seminerlerine kadar üyelerimizin ve vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda her konuda eğitim düzenleyip, binlerce sertifika verdik” dedi.

ŞAHİN’DEN LİMAN BAŞKANINA TEŞEKKÜR

Amatör Denizci Belgesi eğitimi ve sınavının daha önce Alanya’da yapılmadığına dikkat çeken Başkan Şahin, “Liman Başkanımız Mehmet Sayhan beye de çok teşekkür ediyorum. Onunla koordineli bir şekilde çalıştık. Aynı KOSGEB Girişimcilik Eğitimlerini Antalya’dan Alanya’ya getirdiğimiz gibi bu eğitimi de Alanya’mıza kazandırdık” dedi.

 


Bunları da beğenebilirsin