Denizcinin anasayfası

Borusan Limanı’nda B-imza uygulaması başlıyor

Türkiye’nin ilk yeşil eko limanlarından biri olan Borusan Limanı’nda dijitalizasyon stratejisi doğrultusunda B-imza uygulaması haya geçiriliyor.

Borusan Grup şirketlerinden Borusan Limanı, genel kargo, konteyner ve araç olması üç farklı faaliyet alanında Gemlik Bölgesi’nde hizmet veriyor.

Borusan Limanı’nda B-imza uygulamasının hayata geçirileceği öğrenildi. B-imza projesiyle birlikte limancılık sektöründe dijitilasyon çalışmarının ön plana çıkarılması hedefleniyor.

B-imza uygulamasıyla brilikte yıllık 62.000 sayfa kağıdın çöpe atılmasının engellenmesiyle birlikte sürdürülebilir bir strateji oluşturulacağı öğrenildi.

Delmar Safety

B-imza uygulamasıyla limana giriş yapacak olan tedarikçi firmalar, daha önce kayıt çıktı olarak sundukları belgeleri, dijital ortamda elde etme imkanına sahip olacak. B- mza sistemine yüklenen belgeler online onay mekanizmasından geçirilmesinin ardından ziyaretçi fima çalışanlarının telefonularına bildirim olarak iletilecek. Hayata geçirilecek olan projeyle birlikte, kağıt tüketimi son bulurken aynı zamanda da tedarikçi çalışanlar da imza ve bekleme olmadan limana giriş yapabilecek.


Bunları da beğenebilirsin