Denizcinin anasayfası

Damen gemi finansmanı bölümü kurdu

Hollandalı gemi yapımcısı Damen Tersaneler Grubu, 1 Nisan 2021 tarihinden itibaren özel bir finansal hizmetler bölümü kuracaklarını açıkladı.

1 Nisandan itibaen çalışmaya başlayacak olan birim, hem operasyonel hem de müşterilerine yeni gemiler için finansman sağlama konusunda destek olacak.

Damen Financial Services’in genel müdürü Jan Willem van Helden , “gemi kiralamada çözüm arayışları artıyor bizde bu konu hakkında Grup içinde ayrı bir birim kurarak , tekliflerimizi hem büyük hem de küçük ölçekte, gemiler ve hizmetler tek bir paket halinde olacak şekilde optimize etmek için yatırımcılar, bankalar ve uzmanlarla birlikte çalışabiliriz.” açıklamasını yaptı.

Damen yeni iş modellerine bakıyor

Delmar Safety

Yeni bölümün çalışma yöntemi, Damen Tersaneler Grubu için yeni iş modellerinin de yolunu açacak.
Daha öncek çalışma yöntemini de açıklayan Genel müdür Jan Willem van Helden , “Geçmişte önce bir gemi satacak, sonra da müşterimize finansman yapısı ile destek oluyordu. Yeni birirmin faaliyete girmesi ile birlikte bundan sonda , ilk olarak işletim yapısı ve mali çerçeve oluşturulacak, ardından müşterilere gemi satın almaları için ikna edilecek. Bu durum genellikle bir imtiyaz veya kiralama sözleşmesi gibi uzun vadeli, düşük riskli bir unsuru içerecek ” dedi.

Tasarım, gemi yapımı, gemi onarımı ve ilgili hizmetler aracılığıyla dünya çapında denizcilik çözümleri sunan Damen Tersaneler Grubu, 18 ülkede 36 tersane işletiyor.


Bunları da beğenebilirsin