Denizcinin anasayfası

İTÜ BEE-Ast’i suya indirdi

İTÜ Otonom Tekne Takımı, yeni teknesi BEE-Ast'i suya indirdi

UZMAR’ın Ana Sponsoru olduğu Türkiye’yi Sydney’de Robotx Maritime Challenge Yarışması’nda temsil etmeye hak kazanan ilk ve tek Türk üniversite takımı olan İTÜ Otonom Tekne Takımı, 26 Ağustos cuma günü yeni teknesi BEE-Ast’i suya indirdi.

Rektör İsmail Koyuncu test etti

Delmar Safety

İTÜ Rektörü İsmail Koyuncu ve sponsor firmaların yetkililerinin katılımlarıyla İTÜ Göletinde gerçekleştirilen suya indirme töreninin ardından BEE-Ast otonom teknesini kumanda ederek test etti.

Noyan Altuğ: “Böyle bir projeye destek vermekten mutluluk duyuyoruz”

Yoğun programı sebebiyle törene katılamayan UZMAR Yönetim Kurulu Başkanı Noyan Altuğ böyle bir projeye destek vermekten mutluluk duyduklarını söylerken ‘’Otonom gemi teknolojileri üzerine AR-GE çalışmalarımız hızla devam ediyor. Bu başlıklar altında önemli gelişmelere imza atmayı hedefliyoruz. Uluslararası arenada UZMAR olarak ilerici projelere liderlik ederken üniversitelerimizde de bu alanlarda çalışan başarılı gençlerimize destek olmaya devam edeceğiz.’’ diye konuştu

UZMAR’ın ana sponsor olarak otonom aracın inşası için gerekli malzeme ve ekipman tedariğinde bulunduğu ITUASTEAM, Bee-Ast ile 2022 Robotx Otonom Denizcilik Yarışması’na Türkiye’den katılmaya hak kazanan ilk ve tek üniversite takımı. Takım, 11-17 Kasım 2022 tarihlerinde Sidney Uluslararası Tekne Yarış Merkezi’nde düzenlenecek olan yarışlarda ülkemizi temsil edecek.

İTÜASTeam sosyal medya üzerinden destekçilerine teşekkür etti

Türkiye’yi Sydney’de Robotx Maritime Challenge Yarışması’nda temsil etmeye hak kazanan ilk ve tek Türk üniversite takımı olan İTÜ Otonom Tekne Takımı olarak, teknemizin suya indirme ve Gölet açılışımıza katılan ve destek veren başta İTÜ rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu, ana sponsorumuz Uzmar, platin sponsorumuz BMA Technology, altın sponsorumuz Leo Drive, diğer sponsorlarımız Erse Kablo, Hisar Elektrik, Ctech, Gemak, Energon, Arçelik, Saygıdeğer 1961 mezunumuz Çelik Arsel ve İTÜ Mezunlar Derneği olmak üzere tüm destekçilerimize teşekkürü bir borç biliriz.

 

İTÜASTeam

İTÜASTeam, İTÜ Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesinde farklı mühendislik disiplinlerden bir araya gelmiş öğrencilerin oluşturduğu bir takım. Ar-Ge odaklı kurulmasıyla birlikte ulusal ve uluslararası öğrencilerin katılım sağladığı yarışma ve fuarlara katılmayı isteyen ve bunu başaran bir ekip. Gemi İnşaat ve Deniz Bilimleri Fakültesinde kurulan ITUASTEAM Elektrik, Yapay Zeka, Elektronik Haberleşme, Kontrol, Makina, Geomatik ve Gıda Mühendisliği gibi birçok mühendislik dalından üyeler içeriyor. Tasarladıkları ve ürettikleri araçların dışarıdan bir müdahale olmadan tamamiyle otonom bir şekilde verilen görevleri yerine getirmesi amaçlayan takım, kendi özgün imkanlarının yanı sıra sponsorların destekleri ile yerli ve milli su üstü yüzer araç tasarımı ve üretimi yapmakta.

 


Bunları da beğenebilirsin