Denizcinin anasayfası

Norex Denizcilik, ‘Milli Denizaltı Projesi’nde yerini aldı

2003 yılından bu yana faaliyet gösteren Norex Denizcilik, ulaştırmada kullanılan soğutuculu (reefer) konteynerleri mobil soğuk hava deposu olarak ihtiyaç sahibi fabrika ve işletmelere kiralayarak yeni bir girişim başlattı.

“DURMADAN ÇALIŞIYORUZ”

Konteyner ve makine filosunu her geçen büyüterek sektörde liderliği elinde tutan Norex Denizcilik Yönetim Kurulu Başkanı Onur Çolak, “Türkiye ithalat – ihracat konusunda lokasyonu gereği dünyada önemli bir Pazar. Ülkemizin bu artısından faydalanarak ekonomimize katma değer üretmek için durmadan çalışıyoruz” dedi.

DENİZALTI PROJESİNDE YERİNİ ALDI

Son yıllarda savunma sanayindeki yaptığı atılımlarla dikkat çeken Türkiye, yerli denizaltıları için Gölcük Donanma Komutanlığı tarafından Gölcük Tersanesi’nde faaliyetlerini sürdürüyor.

5 blok halinde birleştirilecek olan denizaltıların termo malzemeleri Norex Denizcilik’e ait konteynerlarda ısı kontrolü altında depolanacak.

ÇOK FAZLA TALEP VAR

Soğutuculu konteynerler konusunda çok fazla talep olduğunu belirten firma mühendisi Çağatay İşbilen, “Mobil soğuk hava deposu amaçlı kiraladığımız konteynerler müşterilerimize  dış ortamda kullanımı, kurulum gerektirmemesi, kolay kullanılabilirliği açısından verim kazandırmaktadır. Ayrıca Norex olarak 2018’in başından bu yana makine filomuza kattığımız manlift, forklift, mini iş makinelerimiz ile yelpamizi her geçen gün genişletiyoruz” diye konuştu.


Bunları da beğenebilirsin