Denizcinin anasayfası

Norveç Elektrik Sistemleri Türkiye’ye geliyor

Norwegian Electric Systems AS (NES), Türkiye ve Güney Avrupa'daki tersanelere yakın olmak için harekete geçti.

Norwegian Electric Systems AS (NES), Türkiye’de ofis açma kararı aldı. Türk ve Güney Avrupa pazarına yakın olmak isteyen firmanın İstanbul’da kuracağı ofisin başına Mert Ünlüsan geçti.

Küresel deniz pazarı için çok çeşitli gemiler için sürdürülebilir enerji tasarımı ve akıllı kontrol sistemleri tedarik eden Norwegian Electric Systems AS (NES) gemiler için sevk sistemleri ve akıllı kontrol sistemleri de tasarlıyor.

NES’in genel müdürü Geir Larsen, “Türk tersanelerine hali hazırda çok sayıda ekipman tedarik ediyoruz. Ancak Türkiye ofisi ile birlikte müşterilerimizle daha iyi iletişim içinde olacağız” dedi.

Delmar Safety

NES Türkiye’nin genel müdürü olarak atanan Mert Ünlüsan, denizcilik sektöründe 15 yılı aşkın bir deneyime sahip. Ünlüsan daha önce BMA Technology’nin Türkiye’de genel müdürlüğünü görevini de üstlenmişti.

NES Türkiye teknik müdürlüğü görevine ise Mustafa Utlu getirildi. Utlu, çeşitli elektrik sistem entegratörlerinde tasarım ve satış bölümlerinde 20 yılı aşkın bir deneyime sahip. Utlu da NES Türkiye’ye katılmadan önce BMA Technology’de teknik müdürlük görevini yürütüyordu. HAV Group ASA’nın bir yan kuruluşu olan NES’in merkezi Norveç’de bulunuyor.

Mert Ünlüsan

Bunları da beğenebilirsin