Denizcinin anasayfası

Zaferin 100. yılında gururluyuz

İMEAK DTO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, 30 Ağustos Zaferi’nin 100. Yılını büyük bir gurur ve kıvanç içinde kutladıklarını söyledi.

İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, 30 Ağustos Zaferi’nin 100. Yılını büyük bir gurur ve kıvanç içinde kutladıklarını söyledi.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğindeki Milli Kurtuluş Savaşı’nın, büyük ve çetin bir mücadele sonucu 30 Ağustos 1922’de zafer ile taçlandığını dile getiren Öztürk,  “Düşman orduları tarafından çiğnenmiş Anadolu, Başkomutan Mustafa Kemal’in 26 Ağustos’ta “Ordular İlk Hedefiniz Akdeniz’dir. İleri!” emriyle başlattığı Büyük Taarruz ile 30 Ağustos’taki zafer ile yeniden ayağa kalkmıştır.

Ardından 9 Eylül’de İzmir’in kurtarılması ile düşman yurttan sökülüp atılmıştır. Bu zafer ile Türk milleti işgal zincirini kırarak bağımsızlığını ve özgürlüğünü elde etmiştir. Türk zaferi, aynı zamanda ezilen milletlere bir deniz feneri gibi yol göstermiş ve dünya tarihini değiştirmiştir.

Delmar Safety

“Ülkemizin kıymetini ve bu uğurda gösterilen mücadeleyi çok daha iyi idrak ediyoruz”

Aradan geçen yüzyılda yaşadığımız her engel ve zorlukta, bu büyük zaferi anımsıyor, ülkemizin kıymetini ve bu uğurda gösterilen mücadeleyi çok daha iyi idrak ediyoruz.

Kökleri tarihteki bu büyük mücadelede olan Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Türk halkının ilelebet özgür yaşayacağına inancımız tamdır.

Bize zaferi armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına, şehitlerimize minnetlerimizi sunuyoruz” dedi.


Bunları da beğenebilirsin