Denizcinin anasayfası

Çağrı Küçükyıldız’ın yeni kitabı “Romanın Sonu” Raflarda

Çağrı Küçükyıldız, Romanın Sonu kitabında okuyucularını sıradan insanların sıradan olmayan ve sonu sürprizlerle dolu öyküleri ile buluşturmaya devam ediyor."

MELİK ÇAĞRI KÜÇÜKYILDIZ Kimdir?

1981 yılında Kastamonu’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini bu şehirde tamamladıktan sonra Bursa Fen Lisesinde yatılı okul hayatını tecrübe etti.

Burada daha çok gözlem yapmaya, okumaya ve yazmaya fırsatı oldu. Üniversite eğitimini 2004 yılında İTÜ Denizcilik Fakültesinde tamamlayıp çok uluslu personelin bulunduğu ticaret gemilerinde çalıştı.

Böylece dünyanın çeşitli ülkelerini ve kültürlerini tanıdı.

Denizcilik hayatına özel bir limanda ve sonrasında ise denizcilik idaresinde devam etti.

Evli ve iki çocuk babası olan yazar, 2016 yılından bu yana Londra’da Birleşmiş Milletler çatısı altında bulunan Uluslararası Denizcilik Örgütünde (IMO) denizcilik uzmanı olarak görev yapmaktadır.

İlk hikâyesini ilkokul sıralarında yazdı. İlk eserleri Bursa’daki mahallî gazetelerde yayımlandı.

Edebiyatın sanal dünyada yaygınlaşmasının ardından hikâyeleri edebiyat sitelerinde yer almaya başladı.
2012 yılında ilk kısa hikâye kitabını yazdı. “Uyku Mevsimi” adlı kitabında daha çok deniz ve aşk temalarını işledi.

2018 yılında yayımlanan “Uzakta Bir Liman” adlı ikinci kısa hikâye kitabında ise denizcilerin hayatlarının yanı sıra Londra’da edindiği gözlemlerini yansıttı.

Romanın Sonu

Geçtiğimiz Haziran ayında KDY’den çıkan “Romanın Sonu” isimli son kitabında deniz ve denizcileri de anlattığı sekiz kısa hikâye bulunmaktadır.

Kitabın arka kapağından: “Nerede yaşanırsa yaşansın; ister bir geminin kamarasında, isterse bir apartman dairesinde. Herkesin anlatacak bir hikâyesi var.

M. Çağrı Küçükyıldız, Romanın Sonu kitabında okuyucularını sıradan insanların sıradan olmayan ve sonu sürprizlerle dolu öyküleri ile buluşturmaya devam ediyor.”


Bunları da beğenebilirsin