Denizcinin anasayfası

İran ve Katar’dan limanlar arası çılgın proje

İran Yol ve Çevrecilik Bakan Yardımcısı Ali Ekber Sefayiki ülke limanlarını, inşa edilecek deniz altı tünelleri ile birbirine bağlamanın hedeflendiğini söyledi.

İran Yol ve Çevrecilik Bakan Yardımcısı Ali Ekber Sefayi, İran ve Katar arasında ülke limanlarını ve ulaşımı kapsayan 4 önemli ön anlaşma imzalanacağını açıkladı.

Sefayi, İran ve Katar arasında ülke limanlarını ve ulaşımı kapsayan 4 önemli ön anlaşma imzalanacağını bildirerek, bu anlaşmaların arasında iki ülke limanlarını, inşa edilecek deniz altı tünelleri ile birbirine bağlamanın hedeflendiğini söyledi.

Sefayi, “Hava ulaşımı, deniz ulaşımı, limanlar ve bir bölümü de deniz altından geçecek tünellerin inşa edilmesi olmak üzere toplamda 4 ön anlaşma hazırlandı. Deniz altından geçecek olan tünel projesi İran’ın Buşehr limanından Katar’a uzanacak” dedi.

Delmar Safety

Mega proje

Sefayi, deniz altından tüneller aracılığıyla İran’ı Katar’a bağlamayı mega proje olarak adlandırarak “Deniz altı tünel projemiz, Katar’ı tüm kuzey ülkelerine, Hazar Denizi’ne, Avrupa’ya, Doğu ve Batı ülkelerine bağlayacak. Bu, her iki ülke için de büyük bir proje. Bu şekilde körfez kuzeye ve güneye bağlanmış olacak” ifadelerini kullandı. Sefayi, iki ülke limanlarını tüneller aracılığı ile bağlamanın zaman alacağını ve bu konuda taraflar arasında müzakerelerin neticelenmesi halinde anlaşmanın imzalanacağını söyledi.


Bunları da beğenebilirsin