Denizcinin anasayfası

Liverpool, Transatlantik güzergahlar için merkez olacak

Liverpool, Transatlantik güzergahlar için İngiltere’nin kilit merkezi olacak

DryBulk’tan Claire Cuddihy’in haberine göre

Hizmet şu anda, gıda üretimi ve perakende gibi Birleşik Krallık kargolarını ihraç etmek için kullanılıyor, ancak aynı zamanda imalat ve sanayi ürünleri ticaretine de ilgi duyuyor.

Delmar Safety

Peel Ports İcra Kurulu Başkanı Mark Whitworth şunları söyledi:

“Gelgit açıkça Liverpool’un lehine, nakliye hatları ve müşterileri konumumuzun tüm tedarik zincirine nasıl fayda sağlayabileceğinin kanıtlarını görüyor.

Güney Doğu, Brexit’in kıta ticareti üzerindeki etkisi ile ilgili ciddi bir sıkıntı.

Lojistik işi, özellikle bu benzeri görülmemiş zamanlarda, doğal olarak riskten muaftır, ancak cesur adımlar atmaya hazırlananların ödülleri olduğu açıktır. ”

Hizmeti kullanan şirketlerden biri, ABD’de metal makaraları doldurmak için küresel fermuar ve endüstriyel bağlantı elemanı üreticisi olan YKK (UK) Ltd, daha sonra dünyada kullanılan özel otomotiv parçaları haline getirmek için Runcorn tesisine iade edildi.

YKK (UK) Ltd Tedarik Zinciri Müdürü Paul Kelly şunları söyledi:

“Çözüm, tedarik zincirimizi düzene sokarak kilometre, karbon kullanımı ve maliyetleri azaltmak.

Peel Ports, MA Logistics ve MSC ile birlikte çalışarak, hem çevreye hem de operasyonlarımıza fayda sağlamak için Liverpool’u Runcorn üssümüze ve bu yeni transatlantik hizmete olan yakınlığımızı kullanabildik. ”

Maersk Ticaret ve Pazarlama Direktörü Asbjorn Kops şunları söyledi:

“Transatlantik hizmetimizi geçici olarak Liverpool’a geçirmek, kapsamlı İngiltere teklifimizi küresel ağımızla çok çeşitli bağlantılarla sürdürmemize izin verdi.

Kuzeybatı çapındaki işletmelerden gelen talep ve ilgilere dayanarak bu değişikliği kalıcı hale getirmekten mutluluk duyuyoruz ”dedi.

MSC UK Genel Müdürü Dan Everitt şunları söyledi:

“MSC, Liverpool’u 2001’den beri global rotalara bağlamaktadır ve Liverpool Limanı, İngiltere lojistik ağımızın ayrılmaz bir parçasıdır.

Bu hizmette yaptığımız değişiklik bizler ve müşterilerimiz için işe yaradı” dedi.

Servis, Antwerp, Rotterdam, Bremerhaven, Liverpool, Newark, Savannah, Port Everglades ve North Charleston’da gerçekleşen bir liman rotasyonu kullanacak.

Bu yılın başlarında Peel Ports, DB Cargo ortaklığıyla doğrudan Liverpool Limanı’ndan bir demiryolu taşımacılığı hizmeti başlattı.

Şimdi karayolu bağlantısı, karayolu, demiryolu ve su, Manchester Gemi Kanalı ve kısa deniz taşımacılığı ile üç modlu bağlantı sunan tek büyük İngiltere konteyner terminali.


Bunları da beğenebilirsin