Denizcinin anasayfası

P&O FERRYMASTERS Türkiye’ye 3 yeni hat açtı

Maritime Professional’ın haberine göre, Dubai Emiri Al Maktoum’un sahibi olduğu İngiliz lojistik şirketi P&O FERRYMASTERS Türkiye’ye 3 yeni hat açtı. Bu hatlar ise Ambarlı, Pendik ve Mersin.

Mersin, Pendik ve Ambarlı’dan gönderilecek yükler  İtalya’daki Trieste Limanı üzerinden tüm Avrupa’ya kısa sürede ulaşacak.

Her iki yönde de haftada altı kez düzenlenecek yeni servisler, Trieste limanından P&O Ferries’in Rotterdam ve Zeebrugge’deki kıtasal merkezlerine giden demiryolu bağlantıları ile bağlantı kuracak ve Türkiye ile Avrupa arasında bir haftadan daha kısa sürede daha rekabetçi geçiş süreleri sağlayacak.

P&O Ferrymasters’ın Intermodal Müdürü Wim Blomme Türkiye’deki 3 limana açılan yeni hatlarla ilgili olarak, “Hizmetlerimizin erişimini birçok müşterinin üretim merkezlerini taşıdığı Doğu Avrupa ve Asya’ya genişletmeye devam ediyoruz. Türkiye ile Avrupa ağımız arasındaki bu yeni bağlantı, transit zamanlarında onlara kesinlik verecek ve yürüttüğümüz ortaklıklar nedeniyle nakliye maliyetlerini düşürecek” dedi.

P&O Ferrymasters’ın Intermodal İş Geliştirme Müdürü John Freyne ise “Geçtiğimiz yaz ilk ofisimizi açtığımız Türkiye’den, hem karayolu taşımacılığı çözümleriyle hem de yüksek ticaret sektörünün tanıtımıyla yeni ticaret yollarını desteklemeye odaklandığımız için önemli bir merkez haline gelmesini bekliyoruz. Avrupa genelinde ve giderek daha fazla Asya’da müşterilerimiz de hizmetlerimize güveniyor’’ açıklamasını yaptı.

İngiliz lojistik şirketi P&O FERRYMASTERS şirketi İngiltere, Fransa, Kuzey İrlanda, İrlanda Cumhuriyeti, Hollanda ve Belçika arasındaki sekiz ana hatta feribot çalıştırıyor ve her yıl 10 milyon yolcu, 1,6 milyon araç ve 2,2 milyon yük  taşıyan 20’den fazla gemi işletiyor.


Bunları da beğenebilirsin