Denizcinin anasayfası

Şovmeni arama çalışmaları durduruldu!

Sunderland, Porto Riko’da Aguadilla’nın 267 mil (430 kilometre) kuzeybatısındaki Royal Caribbean’s Seas of Harmony gemisinden denize düşmüştü.

 

Hough, dansçı olarak çalışıyordu, ve gemideki “Grease” adlı müzikalde sahne almıştı.

Sahil güvenlik görevlisi San Juan sektörünün genel müdürü Christopher Douglas: “Arama çabalarımızda Bay Hough ailesinin üyeleriyle temas halindeyiz ve bu durumun onlar için çok zor ve acı verici bir olduğunu biliyoruz.

“Bir aramayı askıya almak, vermemiz gereken en zor kararlardan biriydi ve asla hafife almadık, bu kararı vermek kolay olmadı.”

Arama durduğunda mürettebat 83 saatten fazla ve 3.707 mil kare alanı araştırmıştı.

 

‘Bir daha görmedim’

Kruvaziyer operatörü Royal Caribbean, gemi ekibinin Hough’un Salı günü planlandığı gibi çalışmadığını ve bu durumu bildirmediği için endişelendiğini söyledi.

Açıklamada, “Geminin kapalı devre kamera görüntülerini inceledikten sonra sabah saat 4 civarında Güverte 5’e girdiği ve bir daha görülmediğini bildirmekten dolayı üzgünüz.” Dedi.

 

“Gemi çapında bir arama” yapılırken yetkililer uyarıldı.

23 Aralık’ta Florida’dan St Marteen, Porto Riko ve Haiti’ye doğru yedi haftalık bir güzergah üzerinde yola çıkan gemi, o sırada Philipsburg, St Maarten’e doğru yola çıkmıştı.

“Bakım Ekibimiz meslektaşımızın ailesine ve arkadaşlarına destek veriyor ve bu zor zamanlarda düşüncelerimiz ve dualarımız onlarla birlikte.”

 

‘Şok ve üzüntü’

Yetenek ajansı Russell Smith Associates, düşüncelerini tweetledi.

Londra’da Hough’un mezun olduğu sahne sanatları okulu olan Urdang Akademisi, “Arron Hough ve ailesi için dua ettiklerini” söyledi.

Şifreli mesaj

Hough’un sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşım bu olayın kazara olamayacağına dair endişelere yol açtı.

Hough Cumartesi günü Twitter’da yaptığı paylaşımda “Suyun altında güzellik… Bir şeylere karar vermeden önce daima yüzeyin altına bak.” Mesajı şüphe uyandırdı.


Bunları da beğenebilirsin