Denizcinin anasayfası

Svitzer, LNG terminali için 5 römorkör temin edecek

Svitzer Avustralya’da LNG terminali için  her biri 80 ton veya daha fazla çekme kuvvetine sahip beş modern römorkör sağlama sözü verdi.

Maersk grubunun yan kuruluşu Svitzer, LNG taşıyıcılarının Woodside Energy’nin Batı Avustralya’daki Dampier Limanı’ndaki (WA) LNG terminalinde yanaşmalarını ve yanaşmalarını destekleyecek

Sözleşme kapsamında Svitzer, 12 yıl boyunca 2023’ün 4. çeyreğinden itibaren römorkaj ve pilot transfer hizmetleri sunacak. Bu sözleşme, yenilikçi bir açık ihale sürecinin ardından verildi.

Bu operasyonlar için Svitzer, ihracat LNG yüklerinin nakliyesi için kritik römorkaj ihtiyaçlarını karşılamak üzere her biri 80 ton veya daha fazla çekme kuvvetine sahip beş modern römorkör sağlama sözü verdi.

Delmar Safety

Svitzer, Woodside’ın operasyonlarını desteklemek için pilot transfer hizmetleri için Batı Avustralya’da inşa edilecek yeni bir gemi de sağlayacak. Bu modern römorkörler, filo operasyonlarında emisyonları azaltmak için tasarımlarında ve işletim modellerinde akıllı ve yenilikçi iyileştirmelere sahip olacak.


Bunları da beğenebilirsin