Denizcinin anasayfası

Julide Yaşar, Türk Armatörler Birliği’ni ziyaret etti

Fransa Gaz Denizcilik Direktörü Julide Yaşar, Türk Armatörler Birliği’ne ziyarette bulundu

Fransa Gaz Denizcilik Direktörü Julide Yaşar ile Türk Armatörler Birliği Genel Sekreteri Hüseyin Çınar geleceğin denizcilik yakıtları ile ilgili bir görüşme gerçekleştirdi.

Julide Yaşar LNG’nin önemini ve karbon salımının azalımı ile ilgili detaylı bilgi verdi.

LNG alt yapısının hazır olmasının LNG’yi kısa vadede alternatif yakıt haline getirdi

Delmar Safety

Julide Yaşar LNG’nin karbon salımını %25’e kadar azalttığı için iyi bir alternatif olduğunu ve birçok armatörün de LNG’ye geçiş yaptığını belirtti. Düzenleme açısından da LNG alt yapısının hazır olmasının LNG’yi kısa vadede alternatif yakıt haline getirdiğini ifade etti.

Julide Yaşar, LNG’nin, konteyner gemilerinde daha büyük segmentlerde ivme kazandığını, örneğin şu an 50’ye yakın gemisini LNG yakıtla yürüten bir konteyner işletmecisinin olduğunu, yine metanolün de aynı işletmecinin denemeleri içerisinde yer aldığını ve Fransa’da LNG Bunkering’in çok yakın bir zamanda başladığını iletti.

Julide Yaşar ve Hüseyin Çınar France Gaz Maritime tarafından derlenen “Alternative fuels prospects in the maritime sector energy transition” ve yine Engie Impact tarafından hazırlanan “E-fuels for Maritime Applications” başlıklı rapor konusunda da karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.

Julide Yaşar ve Hüseyin çınar arasında son olarak Türk Denizcilik Sektöründe de bu tip oluşum ve nasıl işbirliği yapılabilir konuları ele alındı.


Bunları da beğenebilirsin