Denizcinin anasayfası

Damen’in son harikası Amels 242

Damen Yachting tarafından inşa edilen 74 metre boyundaki Amels 242, 2024 yılında teslim edilecek.

Damen Yachting tarafından inşa edilen 74 metre boyundaki Amels 242 proje nolu süper yat satıldı. 2024 yılının bahar aylarında teslim edilmesi beklenen yatın tasarımı BOAT Uluslararası Tasarım ve İnovasyon Ödülleri’nde 2021 Yaşam Boyu Başarı kazanan Tim Heywood’a ait. Tim Heywood şu ana kadar Damen’e 8 adet yat tasarımı yaptı.

Satın alan kişi adına Imperial Yachts Amels 242’yi inşa sürecinde denetleyecek. Imperial Direktörü Julia Stewart, “Damen ile on yıldan fazla bir süredir işbirliği yapıyoruz ve Amels’in Imperial’in inşaat denetimini temsil etmekten gurur duyuyoruz’’ dedi.

Damen Yachting tarafından inşa edilen Amels 242, göze çarpan dış renk düzeni, aynı zamanda, Antrasit Gri direk ile tamamlanan Empress Blue gövdesi ve kar beyazı üst yapısı ile farkını ortaya koyacak. Süperyatın iç mekanları ise iWinch Design tarafından yapılacak.

Delmar Safety

Damen Yachting Satış Direktörü Rob Luijendijk, ‘’Amels 242’yi sattığımız için çok mutluyuz. Bu tasarım gerçekten birçok müşterinin hayalini süslüyor. Sınırlı Üretim konseptinin harika bir örneği. Damen Yatçılık’taki tüm ekip, bu benzersiz projenin inşası sırasında Imperial ile çalışmayı ve bu Amels 242’yi 2024’te sahibine teslim etmeyi dört gözle bekliyor” açıklamasını yaptı.

Amels 24’ün özellikleri

Tam uzunluk: 74,00 metre (242 ft)
Kiriş genel (gövdede): 12,45 metre (41 fit)
Tasarım Dış: Tim Heywood
Azami hız: 16.5 deniz mili
Misafir: 12
Mürettebat: 18 + Kaptan


Bunları da beğenebilirsin