Denizcinin anasayfası

Kıbrıs’tan Lübnan’a hizmet botu

Shipyard Famagusta, Hollanda'nın ardından Lübnan'a hizmet botu sattı.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde konuşlu Shipyard Famagusta tarafından Beyrut Limanı için inşaa edilen hizmet botu teslim edildi.

Yerli iş gücüyle inşa edilen BALTAGI 21 adlı liman hizmet ve yardımcı hizmet botunun teslimi için düzenlenen törende konuşan Shipyard Famagusta Ltd Müdürü Ramazan Gündoğdu alıcı firmaya teşekkür ederek plaket takdim etti.

Delmar Safety

Uzun, yıllardan bu yana bakım onarım kapsamında çalışmakta oldukları BALTAGI firmasına kendilerine güven duyup siparişi verdikleri için teşekkürlerini sunarak, projenin ileride daha büyük deniz varlıklarını inşa etmenin başlangıcı olmasını diledi.

Karşı firmadan 2, 3 siparişin daha olacağı sözünü almalarından duydukları memnuniyeti dile getiren İzkan, bunun yanında teknolojik donanıma sahip iki römorkörün de teslime hazır olduğunu söyledi.

Açıklamaların ardından kurdele kesilerek, BALTAGI 21 isimli liman hizmet ve yardımcı hizmet botu, Lübnanlı firmaya teslim edildi.

Firma yetkilileri ve basın mensupları daha sonra söz konusu hizmet botu ile KKTC sularında kısa bir süre deniz yolculuğu yaptı.

BALTAGI 21’in özellikleri

Uzunluk : 9.9 metre
Genişlik : 3.5 metre
Derinlik : 1.8 metre
Groston : 25
Net tonaj : 10
Power : 195 HP


Bunları da beğenebilirsin