Denizcinin anasayfası

Phi Phantom yeni sahibine kavuştu

Antalya'daki Alia Yachts Tersanesi, 36 metrelik destek gemisi Phi Phantom'u yeni sahibine teslim etti

Royal Huisman’ın 58,5 metrelik süperyatı Phi’ye destek gemisi olarak Antalya’daki Alia Yachts tarafından inşa edilen 36 metrelik Phi Phantom, sahibine teslim edildi.

Alia Yachts, tarafından inşa edilen yat, ilk olarak 2019 Monaco Yacht Show’da duyuruldu, Cor D Rover tarafından tasarlandı ve deniz mimarisi Van Oossanen tarafından yapıldı. Yat bu yılın başlarında denize indirildi.

Dış mekan tasarımcısı Cor D. Rover, “ Phi Phantom’un dış tasarımı, ana gemisi Phi ile ilgili her şeye sahip’’ açıklamasını yaptı. Phi Phantom’un motorları maksimum kapasitede çalıştığında, en yüksek 21 knot hıza ulaşabiliyor.

Delmar Safety

Alia Yachts Yönetim Kurulu Başkanı Başkanı Gökhan Çelik,” Phi Phantom’un yüzdüğünü görmekten gurur duyuyoruz . Teknenin sahibi, inşanın her adımında bizimle birlikte çalıştı ve teknede dolgu maddesi kullanmama şartı da dahil olmak üzere bazı çok özel talepleri yerine getirmek için ihtiyacımız olan desteği verdi. Alia Yachts olarak böyle güzel bir yat inşa etmekten son derece mutluyuz’’ dedi.

Alia Yachts, 2008 yılında Gökhan Çelik ve Ömer Koray tarafından Antalya’da kuruldu ve 26 fit uzunluğa kadar olan yatlarda son teknoloji yat yapımı için donatıldı.


Bunları da beğenebilirsin