Denizcinin anasayfası

Sefine İtalya için feribot inşa edecek

İtalyan Caronte & Tourist şirketi, Eolie Adaları’na ulaşımı sağlayacak 110 metrelik feribotun yapımı için Sefine Tersanesi’ni tercih etti.

Caronte & Tourist ile Sefine Tersanesi arasındaki inşa sözleşmesi Şubat ayında devreye girdi. Sefine 8 bin 300 grostunluk SOLAS uyumlu LNG-hibrit ro-pax feribotunu 26.5 ayda teslim edecek. Feribotun tasarımını ise İtalya merkezli NAOS Ship and Boat Design firması yapacak. NAOS feribotun gövde optimizasyonu ve tank testlerinden de sorumlu olacak.

 

İsmi inşa edilmeden hazır

Delmar Safety

Eolie adı verilecek 109,95 m uzunluğunda ve 19,5 metre genişliğindeki feribot, haftanın belirli günlerinde Napoli’nin ana kara limanına devam ederek Sicilya’nın kuzeydoğu kıyısındaki Milazzo’yu Aeolian Adaları’na bağlayacak. 1992 yapımı Laurana feribotunun yerini alacak Eolie feribotu 800 yolcu ve mürettebatın yanı sıra 114 araç ve kargo da taşıyacak. Feribotta engelli ve hasta yolcular için yataklı kabinler de yapılacak. Ayrıca kıç tarafına tehlikeli yükleri istiflemek için 5 metre yüksekliğinde tek araç güvertesi konulacak.

 

Gücünü hibrit motordan alıyor

Dizel / LNG-elektrikli feribot, her biri 2,900kW çıkış gücüne sahip iki ve her biri 1,300kW çıkışa sahip iki olmak üzere dört adet çift yakıtlı motorla çalışacak. Feribotun tasarımına eklenecek 250m²’lik güneş panelleri 1.000 kW’lık akülerini şarj edecek. Eolie 16.5 knot hıza ulaşabilecek. Ayrıca eklenecek iki pruva pervanesi feribotun küçük limanlardaki hareket kabiliyetini arttıracak.


Bunları da beğenebilirsin