Denizcinin anasayfası

Tersan Havila Pollux ve Havila Polaris denize indirecek

Tersan Tersanesi Havila Pollux ve Havila Polaris'i yakında denize indirecek. Gemiler 2022 yılında Norveç’e teslim edilecek

Yalova’nın Altınova ilçesindeki Tersan Tersanesi’nde inşası devam eden 123 metre uzunluğunda ve 22 metre genişliğindeki kıyı yolcu gemisi Havila Pollux ve Havila Polaris yakında denize indirilecek.

Önümüzdeki günlerde denizle buluşacak olan kardeş gemiler Havila Pollux ve Havila Polaris’in 2022 yılında Norveçli Havila Kystruten firmasına teslim edilesi bekleniyor.

Dünyanın en büyük batarya kapasitesine sahip olacak olan gemiler yenilikçi güç üretim sistemi ve enerji tasarruflu gövde tasarımı sayesinde sıfır emisyonla 4 saat kesintisiz seyir yapabilecek. Gemilerin rıhtımda hidroelektrik gücüyle şarj edilebileceği ifade edildi.

Delmar Safety

Tersan Tersanesi geçtiğimiz günlerde Norveçli firmanın sipariş ettiği 4 adet gemi serisinin ilki olan 124 metre uzunluğunda ve 22 metre genişliğindeki kıyı yolcu gemisi Havila Capella’yı Norveçli Havila Kystruten firmasına teslim etmişti. Ayrıca ikinci gemi Havila Castor’da yakın zamanda teslim edilecek.
Yüksek iç standartlara ve özgün tasarlanmış konaklama alanlarına sahip gemiler, Bergen-Kirkenes tarihi güzergahı üzerinde yolcularına hizmet edecek.

Gemi tipi: COASTAL PASSENGER VESSEL (LNG/HYBRID)
Armatör: HAVILA KYSTRUTEN AS / NORVEÇ
Tasarımcı: HAVYARD / NORVEÇ
Uzunluk: 122.7 metre
En: 22 metre


Bunları da beğenebilirsin