Denizcinin anasayfası

Tersan Tersanesi’ne WorkBoat World 2021’de 2 ödül

Tersan Tersanesi tarafından inşa edilen iki gemi WorkBoat World 2021 tarafından "En İyiler" ödülüne layık görüldü.

Tersan Tersanesi tarafından inşa Sayan Prince ve Harald Martin adlı gemiler Avustralya’nın ünlü ticari süreli yayın yayıncısı Baird Maritime tarafından düzenlenen, WorkBoat World 2021 tarafından “En İyiler” ödülüne layık görüldü.

Live Fish Carrier ödülü

84 metre uzunluğunda ve 19 metre genişliğindeki tamamen LNG tahrikli Harald Martin adlı canlı balık taşıma gemisi  Live Fish Carrier ödülünü aldı.

Delmar Safety

84 metre uzunluğunda ve 19 metre genişliğindeki gemi, teknolojik olarak gelişmiş balık taşıma sistemlerinin yanı sıra tahrik sistemi ile de benzersiz bir gemi. Her biri 135 m3 iki adet LNG tankı ve bunlara bağlı dört ayrı yakıt şartlandırma sistemi ile yenilikçi tasarımı sayesinde benzersiz bir gemi olan Harald Martin , gaz motorlarının kullanılması ile geleneksel dizel motora kıyasla CO2 emisyonlarında yüzde 30 azalma sağlıyor. Sıvılaştırılmış doğal gaz kullanımı ile ise geminin NOx emisyonlarında yüzde 90 azalma sağlaması hedeflendi.

“En İyi Çapa Taşıma Römorkör İkmal Gemisi”

Tersan Tersanesi’ne WorkBoat World 2021 “En İyiler” ödülünü getiren diğer gemi Sayan Prince ise  “En İyi Çapa Taşıma Römorkör İkmal Gemisi” ödülününün sahibi oldu.

84 metre uzunluğunda ve 19,4 metre genişliğinde destek gemisi 95 kişilik konaklama kapasitesine sahip. modüler veya sabit ekipmanlar ile çok çeşitli operasyonel görevleri yerine getirmek üzere inşa edildi. Ice klasında inşa edilen ve toplam 23.000 beygir sevk gücüne haiz Sayan Prince, mürettebatın güvenliğini, konforunu ve tam verimliliğini göz önünde bulundurarak, denizin en zorlu koşullarında hayatta kalacak özelliklere sahip bir gemi.


Bunları da beğenebilirsin