Denizcinin anasayfası

Tersan’dan 100’üncü gemi

Tersan Tersanesi, Ervik Havfiske için üreteceği balıkçı gemisi ile gemi inşada 100'e ulaştı.

Geçtiğimiz günlerde 500’üncü tamirini tamamlayan Tersan Tersanesi, önceki gün de 100’üncü yeni inşa projesinin sözleşmesini imzaladı.

Tersan, 100’üncü proje olarak Norveçli Ervik Havfiske için balıkçı gemisi üretecek. Argos Helena adı verilen ve 2021’de teslim edilecek olan balıkçı gemisi, aynı zamanda Tersan’ın Ervik Havfiske için üreteceği 6’ncı gemi olacak.

Güney Okyanusu’nda kullanılması için özel olarak Marin Teknikk AS tarafından tasarlanan gemi için düzenlenen sözleşme töreninde Ervik Havfiske Grup CEO’su Stig Ervik ile beraber Marinteknikk AS Satış Direktörü Richard K. Gjerde de hazır bulundu.

Delmar Safety

Ervik, Tersan ile işbirliğinden son derece memnun olduklarını belirterek, “Tersan daha önce de bize MS Frøyanes, MS Nordic Prens ve MS Argos Georgia’yı teslim ettti. Bu Aralık ayında ise MS Vestkapp ve MS Frøyanes Junior’ı teslim edecek” dedi.

Üst düzeye geçtik

Tersan İş Geliştirme ve Pazarlama Direktörü Şakir Erdoğan ise imza töreninde yaptığı konuşmada Ervik Havfiske’nin Tersan tersanesini tedarikçi olarak seçmesi bizleri çok mutlu etti. Ervik ile işbirliğimiz, bizi gelişmiş balıkçı tekneleri yapan tersane sınıfına çıkardı. Tersan bugün Türkiye’nin en büyüklerinden biridir ve yaklaşık3 bin 500 kişi çalışmaktadır” dedi.

Argos Helena 60.50 metre uzunluğa sahip olacak ve 30 personeli barındırabilecek.


Bunları da beğenebilirsin