Denizcinin anasayfası

Üç ülke dolaştı, Türkiye’de tamamlanacak

Sadece Denizcilik Dergisi’nde

Bir Rus işadamı 10 yıl önce dünyanın en büyük kaşif yatlarından biri olacak proje için Florida’daki Newcastle Marine tersanesiyle anlaştı. Chuggaboom ismiyle inşasına başlanan süper yat projesi, tersanenin mali zorluklarla karşılaşması üzerine durdu. Buzda bile gidebilmesi için tamamen çelikten yapılan yatın gövdesi Cenova’ya götürüldü. Ancak burada da şanssızlıklar projenin peşini bırakmadı. Süper yatın üçüncü durağı Tunus’taki Hammamet oldu. Ancak burada da proje tamamlanamadı.

İsmi değişti

Merkezi Pendik’te bulunan Dünya Yat, ismi Ulucitcan olarak değiştirilen yatı bitirmek için sözleşme imzaladı. Yat 2023’te sahibine teslim edilecek. Süper yatta Winch Design ürünleri kullanılacak. Yatta yedi misafir kabini, bir depo ve sahibinin motosiklet koleksiyonu için bir atölye olacak.

Heyecan verici bir sözleşme

Dünya Satış ve Pazarlama Direktörü Jeremy Roche, “Bu, tersane için heyecan verici bir sözleşme. Bin 200 GT’nin üzerinde, sudaki en büyük kaşif yatlardan biri olacak. Gemi sahibinin gemisini tamamlamamız için bize emanet etmesinden çok memnunuz” dedi.


Bunları da beğenebilirsin