Denizcinin anasayfası

Ustaoğlu Gemi Tersanesi Gestaş’a feribot inşa edecek (DÜZELTME)

Çanakkale Boğazı ve adalar arasında ulaşım sağlayan GESTAŞ, yeni feribot inşa ettirmek için Ustaoğlu Gemi Tersanesi ile anlaştı haberiyle ilgili bir açıklama yayınlandı.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi tersaneler bölgesinde faaliyet gösteren Ustaoğlu Gemi Tersanesi Çanakkale’de faaliyet gösteren GESTAŞ Firması’na arabalı feribot yapımı için anlaşma sağladı. Ustaoğlu Yönetim Kurulu Üyesi Kamil Ustaoğlu böylesine önemli bir işin Ereğli’ye gelmesinde Kdz. Ereğli TSO Başkanı Arslan Keleş’in büyük payı olduğunu belirterek kendisine teşekkür etti.

Bu haberle ilgili bir açıklama yayınlayan GESTAŞ, ziyaretin yeni inşa değil, filolularında bulunan bir gemimin ilerleyen dönemdeki bakım / tutum çalışmalarına yöneli olduğunu bildirdi.

Açıklama şu şekilde 

KAMUOYUNUN DİKKATİNE!

Bazı yayın organlarında, “GESTAŞ, Ereğli’de feribot yaptıracak” şeklinde yer alan haberler, gerçeği yansıtmamaktadır ve tamamen yanlış anlaşılmanın ürünüdür. Genel Müdürümüz Mahir Sevinç ve teknik ekibimiz, filomuzda bulunan bir gemimizin ilerleyen dönemde gerçekleşmesi zorunlu olan rutin bakım/tutum süreci için birtakım tersane ziyaretlerinde bulunmuştur; bu ziyaretlerin sebebi, haberlere yansıdığı şekilde yeni bir geminin inşaası için değil, mevcut bir geminin bakımı içindir.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesindeki tersaneler bölgesinde gerçekleşen ziyarette söz konusu tersanenin, bakım/tutumu yapılması düşünülen filomuzdaki bir geminin tersane sürecini geçirmesi için uygun fiziki şartlara sahip olup olmadığı görüşülmüş, herhangi bir anlaşma sağlanmamıştır.


Bunları da beğenebilirsin