Denizcinin anasayfası

Aselsan’dan ‘İnsansız Su Altı Sistemleri Yarışması’

Aselsan İnsansız Su Altı Sistemleri Yarışması düzenliyor. Yarışma için son başvuru tarihi 28 Şubat…

ASELSAN, TEKNOFEST Karadeniz kapsamında İnsansız Su Altı Sistemleri Yarışması düzenliyor. Yarışma için son başvuru tarihini 28 Şubat olarak belirlendi.

30 Ağustos – 4 Eylül tarihleri arasında Karadeniz’de gerçekleşecek olan TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında bu yıl Roket’ten Otonom Sistemlere, Yapay Zeka’dan Sualtı Sistemleri’ne kadar 39 farklı teknoloji yarışması gerçekleşecek.

ASELSAN’ın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “ASELSAN olarak, dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST KARADENİZ’de İnsansız Su Altı Sistemleri Yarışması’nı düzenliyoruz. Karadeniz’in hırçın dalgaları ve teknoloji rüzgarıyla buluşmaya hazırız! Son başvuru 28 Şubat!” ifadelerine yer verildi.

Delmar Safety

Türkiye’nin dört bir yanında bilim ve teknolojiyi rehber edinmiş, geleceğin teknolojilerini üreten gençleri bir araya getiren TEKNOFEST, yine gençlerin enerjisiyle büyümeye devam ediyor.

Roketten otonom sistemlere, tarımdan su altı sistemlerine, insansız hava araçlarından yapay zekaya kadar teknolojinin her alanında düzenlenen yarışmalar, dünyanın en büyük teknoloji yarışmaları TEKNOFEST’te gerçekleştiriliyor. 2021 yılından farklı olarak bu yıl Hyperloop Geliştirme Yarışması, Dikey İnişli Roket Yarışması, Engelsiz Yaşam Teknolojileri Yarışması ve Lise Öğrencileri İklim Değişikliği Araştırma Projeleri Yarışmaları ilk kez düzenleniyor.

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde , Türkiye’nin önde gelen teknoloji şirketleri, kamu, medya kuruluşları ve üniversitelerin destekleriyle düzenlenen TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali bu yıl 30 Ağustos-4 Eylül 2022 tarihleri arasında Milli Mücadele’nin başladığı şehir Samsun’da, Çarşamba Havalimanı’nda düzenlenecek. Samsun merkezli olarak Karadeniz’de gerçekleşecek olan TEKNOFEST 2022 Teknoloji Yarışmaları’na “https://teknofest.org/tr/competitions/” adresi ziyaret edilerek başvurulabiliyor.


Bunları da beğenebilirsin