Denizcinin anasayfası

Co-Light Türk Donanmasına teslim edildi

STM ile Bahçeşehir Üniversitesi iş birliğinden geliştirilen Co-Light Sualtı Aydınlatma Sistemleri Türk Donanmasına teslim edildi.

Bahçeşehir Üniversitesi ve bir ARGE Kuruluşu olan BAUMIND ile STM arasında 2012 yılından beri devam eden iş birliği faaliyetleri kapsamında; “Co-Light Su Altı Aydınlatma Sistemi’nin” teslimatları gerçekleştirildi.

Üç adet “Co-Light Sualtı Aydınlatma Sistemi, Tersaneler Genel Müdürlüğü’ne teslim edildi. Gölcük Tersanesi Komutanlığında yapılan teslim töreni ile Sualtı Aydınlatma Sistemi, Tersaneler Genel Müdürlüğü bağlısı Tersane ve Bakım Onarım Komutanlıkları içerisinde kullanılacak.

Aydınlatma sistemi, ilgili tersane bakım onarım komutanlıkları tarafından; savaş gemilerinin karina sörvey ihtiyacı nedeniyle havuzlama faaliyetini minimize edecek şekilde, dalgıç timleri vasıtasıyla su altında daha detaylı inceleme yapılmasını sağlayacak.

Gemilerin limanda dalgıç marifetiyle karina surveyine, su altı kaynağı ve onarım faaliyetlerine imkan tanıyacak Co-Light Sistemi ile su altında daha net ve detay görüntü alınabilecek. Co-Light ayrıca, su altında fotoğrafçılık faaliyetlerinde de kullanılacak.


Bunları da beğenebilirsin