Denizcinin anasayfası

İTÜ MTAL öğrencilerinden ‘Çevre’ye duyarlılk’ çağrısı

İTÜ MTAL öğrencileri, dünyamızın ciddi sorunlarından biri olan küresel ısınma ve iklim değişikliği dikkat çekmek için harekete geçirdi.

İTÜ MTAL öğrencileri hazırladıkları videolar ile yarınlarımızı kurtarmak adına küresel bir sorun olan iklim değişikliği farkındalık çalışmaları yapmaya başladı. İTÜ MTAL öğrencilerinin yaptığı çalışmalar kamuoyunda farkındalık ve duyarlılık oluşturmaya başladı.

İTÜ MTAL Öğretmeni Mahinur Gözde Kasurka yaptıkları çalışmayla ilgili “Çevre kirliliğinin tüm dünyada hayatı derinden etkilediği bir dönemde bu soruna dikkat çekmek ve sorunun çözümüne katkıda bulunmak amacıyla öğrencilere böyle bir proje ödevi vermenin yararlı olacağı kanaatindeyim.” dedi.

Nisa Nur Tak (İTÜ MTAL Öğrencisi, 9C) ise “Küresel ısınma ve iklim değişikliği tüm dünyayı ilgilendiren ciddi sorunlarımızdan biri, bende bu konu hakkında insanları bilgilendirmek istedim.” diye konuştu.

Delmar Safety

İTÜ MTAL, öğrencilerinin Küresel Çevre Sorunlarına Yönelik Duyarlılık çalışmasıyla ilgili olarak, “Son 150 yıldır hızla artan sanayileş, aşırı üretim, tüketim çılgınlığı ve aşırı israflar küresel sorunları beraberinde getirdi. İnsanlık büyük bir imtihanın eşiğinde. Bindiğimiz dalı kesmek veya kesmemek bizlerin elinde. Kaynakların verimli kullanılması son derece önem arz ediyor. Ekolojik sistemde yalnız olmadığımızın ve yapacağımız tüm işlemlerde canlı veya cansız paydaşlarımızın olduğunu hiçbir zaman unutmamamız gerektiği konusunda duyarlı olmamız gerekiyor. Küresel ölçekte önemli çevre sorunlarından birisi olan iklim değişikliğinin azaltılması konusunda çalışmalar hepimiz tarafından yapılması önem arz ediyor. İTÜ MTAL olarak küresel sorunların çözümü içinde farklı çözümler üretmeye çalışıyoruz. Bu çözümlerden birisi sorunun anlatılması ve farkındalık çalışmalarıdır” dedi.


Bunları da beğenebilirsin