Denizcinin anasayfası

Silk Road Marine, Xiamen’de piyasaya sürüldü

Splash’ın haberine göre Yeni şirket, Çin’in Kemer ve Yol girişimini teşvik etmek için bütünleşik bir lojistik ittifak kurmayı hedefleyen, dünya çapındaki lojistik ve nakliye tedarik zincirindeki üye şirketleri çekmeyi planlayan Silk Road Marine Alliance’ın çalışma platformu olacak.

 

İttifak, birinci aşama operasyonlar için Haziran 2019 sonundan önce 16 nakliye yolu açacak ve ittifakın daha fazla uluslararası limana yayılmasını ve 2020’nin sonundan önce kapsamlı bir intermodal taşımacılık ağı kurmayı planlıyor.

 

2020 ve 2025 arasındaki ileri aşamada gruplar, ittifaklara katılmak için Çin limanlarını arayan tüm konteyner operatörlerini çekmek ve Silk Road Marine’i uluslararası alanda rekabetçi bir marka haline getirmek için çaba gösterecek.

 

Silk Road Marine’in ilk yolculuğu dün Cosco Shipping panamax konteyneri Cosco Surabaya tarafından gerçekleştirildi . 2.500 konteyner taşıyan gemi, Güneydoğu Asya’da bir dizi limana gidecek.

 

Silk Road Marine’in başkanı Chen Zhiping’e göre, ittifak şu ana kadar bazı büyük uluslararası konteyner operatörleri de dahil olmak üzere 50’den fazla şirketi çekti.

 

Chen, “Silk road marine’nin kurulması, merkezi yönetimin Silk ve Road girişiminin teşviki ve geliştirilmesi için bir kilometre taşıdır ve kemer ve karayolu ülkeleri arasındaki ticareti kolaylaştıracak” dedi.

 

Cosco Denizcilik şu anda CMA CGM, Evergreen ve OOCL ile Okyanus İttifakında.

Çeviri: Denizcilik Dergisi


Bunları da beğenebilirsin