Denizcinin anasayfası

Ellesmere Limanı şeyl gazı kamu soruşturması başladı

Uzmanlardan, ilçedeki ilk akış testi alanının potansiyel iklim etkileri hakkında bilgi almaları isteniyor.

İngiltere’deki şeyl gazı çıkarılması cephesi, bu hafta Chester Belediye Binası’ndaki Ellesmere Limanı’ndaki şeyl gazı akış testine ilişkin kamuoyu araştırmasıyla Cheshire’e taşındı.

Yerli sakinler, Birleşik Krallık’ta alay etmeye devam eden ve ezici karşıtlığı vurgulamak için belediye binası dışında toplanacak.

Geçtiğimiz yıl Cheshire West ve Chester konseyi, halktan itirazların ardından, Ellesmere Limanı’ndaki bir tesisteki şeyl gazı için ‘akış testi’ olan petrol ve gaz şirketi IGas’ın planlarını reddetti.

IGas, karara itiraz edildikten sonra kamuoyu soruşturması yapılıyor.

Zararlı etkiler

Kamuoyu araştırması, Kuzeybatıdaki şeyl gazı gelişiminin geleceği için önem taşıyor.

Her ne kadar Cheshire’da birkaç şeyl gazı kuyusu açılmış olsa da, devam etmek için izin verilirse Ellesmere Limanı ilçedeki ilk akış testi bölgesi olacaktı.

Altı gün sürmesi planlanan soruşturma, teklife karşı iklim değişikliği, hava kalitesi, jeoloji ve halk sağlığı gibi alanlarda bir dizi uzmandan haber alacak.

Çevre grubu Dünya’nın Dostları, sitenin hava kalitesi üzerindeki zararlı etkilerini vurgulamak için soruşturma sırasında konuşacak.

Ellesmere Limanı sakinleri zaten kaçak düzeyde kirlilikten muzdarip

Kuzey Batı’nın Kampanyası Dostları Helen Rimmer şunları söyledi:

“Binlerce yerel bölge sakinleri ve yerel meclis, Cheshire’de gaz testi yapmak için hiçbir şey olmadığını açıkça belirtti. yıkıcı iklim değişikliğinden kaçının.

“Ellesmere Limanı sakinleri zaten havasız ve kirli havaya maruz kalıyor – en son ihtiyaç duydukları şey kirletici başka bir sektör.

“Toplulukları kirletmeye zorlamak yerine, hükümetin Cheshire’da binlerce yeni iş yaratabilecek temiz yenilenebilir enerjiyi geri alması gerekiyor.”


Bunları da beğenebilirsin