Denizcinin anasayfası

G-Marina Kemer, sezona yenilenerek girecek

G-Marina Kemer’de kazıklı iskelelerin, kazıklarında, başlık kirişlerinde, döşeme betonlarında aşırı yıpranma olması nedeniyle değiştirilerek yüzer iskeleye dönüştürülüyor.

G-Marina Kemer, sezona yenilenerek girecek. 1985 yılında hizmete açıldığından bu yana, mevcut deniz içi yapılarının zamana bağlı olarak önem arz eden, döşeme betonlarında aşırı yıpranma olması ve taşıyıcı sistemin tehlikeli hale gelerek yıkılma riski bulunması nedeniyle kazıklı iskeleler sökülerek yüzer iskeleye dönüştürülüyor. Bir yandan dev vinç yardımıyla beton iskeleler yerinden sökülürken, bir yandan da yüzer iskeleler yerlerine yerleştiriliyor.

G-Marina Kemer Genel Müdürü Levent Tokaç, yaptığı açıklamada, “Şuan işletmeciliği G-Marina Kemer olarak devam etmekte olan marinamız Turizm Bakanlığı tarafından projelendirilmiş ve Turizm Bakanlığınca tamamlanarak 1985 yılından itibaren Turban Kemer Marina olarak hizmet vermeye başlamıştır. 1997 yılında Başbakanlık Özelleştirme İdaresi tarafından işletmeciliği özel sektöre devredilmiş olup, 16 Ocak 2016 tarihi itibariyle G-Marina Kemer olarak marina işletmeciliği şirketimiz tarafından devam ettirilmektedir” dedi.

Marinada konaklayan yat ve yatçıların, can ve mal güvenliği açısından mevcut yıkılma tehlikesi olan kazıklı beton sistem iskelelerin yüzer iskele ile değiştirildiğini belirten Tokaç, “Marinamız 1985 yılından hizmete açıldığından bu yana, mevcut deniz içi yapılarının zamana bağlı olarak önem arz eden, kazıklı iskelelerin kazıklarında, başlık kirişlerinde, döşeme betonlarında aşırı yıpranma olması nedeniyle, taşıyıcı sistemin tehlikeli hale geldiği hatta yıkılma riski ile birlikte can ve mal kaybına neden olabileceği tespit edilmiştir. Bu nedenle kazıklı iskelelerin sökülerek yüzer iskeleye dönüştürüyoruz” diye konuştu.

Delmar Safety

Bunları da beğenebilirsin