Denizcinin anasayfası

İzmit Körfezi’ndeki limanlar kapasite artışı istiyor

İzmit Körfezi'nde bulunan Efesan Port, Çolakoğlu Metalurji, Petrol Ofisi ve Tüpraş liman kapasitelerini artırma talebinde bulundu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin perşembe günü yapılacak olan aralık ayı meclisinde 4 firmanın liman kapasitelerini artırma talebi görüşülecek. Özgür Kocaeli’de yer alan habere göre İzmit Körfez’inde mevcut limanlar kapasite artışı talebini sürdürüyor. Perşembe günü yapılacak olan Büyükşehir Belediye meclisinde Efesan Port, Çolakoğlu Metalurji, Petrol Ofisi ve Tüpraş liman kapasitelerini artırma talepleri de görüşülecek.

Kapasite artırımında bulunmak isteyen limanlar

Kapasite artırımında bulunmak isteyen limanlardan Dilovası’nda bulunan Efesan Port ve Derince’de bulunan Petrol Ofisi iskelelerini uzatarak kapasite artışı yapmayı talep etti. Dilovası’nda bulunan Çolakoğlu Metalurji ve Körfez’de bulunan Tüpraş ise daha önce dolgu yaptıkları alanların liman alanına ilave edilerek imar planlarına işlenmesini istedi. 4 firmanın talepleri imar komisyonunda değerlendirildi.

Delmar Safety

ÇED Raporu

Firmaların limanlarının kapasitelerini artırmakla ilgili ÇED raporlarını talep dosyalarına koymadıkları öğrenildi. Büyükşehir İmar ve Bayındırlık komisyonuna gelen dosyalarda firmaların belediye meclisinin olumlu görüş belirtmesine rağmen daha sonra başvuracakları ÇED’te olumsuz görüş çıkarsa işlemleri yapmayacaklarını belirttikleri öğrenildi.


Bunları da beğenebilirsin