Denizcinin anasayfası

Poliport’da AION yeni yılın ilk günü devrede

Poliport, AION’u 1 Ocak 2022 tarihinde devreye alıyor. Bu sistem sayesinde limanda yürütülen tüm iş süreçleri dijital ortama taşınacak.

Poliport’da teknolojik sürdürülebilirlik, inovasyon ve verimlilik hedefiyle AION (Poliport Liman Otomasyon Programı) projesi yeni yılın ilk günü devreye alınıyor. Sistem sayesinde tüm faaliyetler dijitalleşecek.

Stratejik olarak önemli bir konumda bulunan ve elleçlenen yük açısından da lider olan Kocaeli Körfez Bölgesinde, 50 yılı aşkın bir süredir faaliyet yürüten ve bölgenin lider liman işletmelerinden biri olan Poliport teknolojik yatırımlara devam ediyor. Bu kapsamda 1 Ocakta devreye alınacak olan, AION projesi limandaki gemi ve saha operasyonlarının planlamasından, bilgi edinme, operasyon ve müşteri yönetimine kadar tüm süreçlerin yönetimini tek başına üstlenecek.

Poliport Genel Müdürü Efe Hatay, “Yatırımlarımızı, 1990’lardan bu yana dünyanın en büyük üreticilerine kesintisiz olarak verdiğimiz hizmetin kalitesini en yüksek seviyede korumak ve teknolojiyi kullanarak fark yaratma odağı ile yürütüyoruz. 2021 yılında başlattığımız tank sahalarındaki onarımlar ve yenileme hızla devam ediyor. İskele ve geliştirme faaliyetleri süren kapalı depolarımızı 2022 başında devreye alarak, liman operasyonlarımızda karlılığa odaklanacağız. Akıllı Liman vizyonumuzdan ilham alarak, müşteri memnuniyeti, sürdürülebilirlik, yenilik ve verimlilik ilkesiyle tedarik zincirindeki değerli paydaşlarımızın ihtiyaçlarına tam zamanında çözümler sunmak ve küresel hizmet anlayışımızı uluslararası sınırlara taşımak için tüm heyecanımızla çalışıyoruz. Stratejik yatırımlarımız ile müşterilerimizin ihtiyaçlarına güvenli ve hızlı çözümler sunarken, sürdürülebilir karlılığın yanı sıra bölgemizin ve ülke ekonomisinin büyümesine de katkı sağlamayı hedefliyoruz” diye konuştu.


Bunları da beğenebilirsin