Denizcinin anasayfası

‘’Yeni Nesil Marina, Yeni Nesil Yaşam” projesi

Kuşadası Marina'da, geleceğin marinasını inşa etme hedefi doğrultusunda “Yeni Nesil Marina, Yeni Nesil Yaşam” sloganı ile hayata geçirilecek

Türkiye’nin lider marina zinciri Setur Marinaları, Kuşadası Marina renovasyon projesi için hazırlıklara başladı. Geleceğin marinasını inşa etme hedefi doğrultusunda “Yeni Nesil Marina, Yeni Nesil Yaşam” sloganı ile hayata geçirilecek proje tamamlandığında Kuşadası, yeni bir sosyal yaşam alanına daha kavuşacak.

Türkiye’nin üç bölgesindeki 10 marinası ile lider marina zinciri Setur Marinaları, Kuşadası Marina’yı yenileyerek kapasitesini artıracak. Yat kapasitesini, denizde 550, karada 150’ye yükseltecek olan Kuşadası Marina renovasyon projesi ile hâlihazırda sunulan hizmetler farklı tekne tiplerine ve daha fazla ziyaretçiye hitap edecek biçimde genişletilecek. Kuşadası Marina renovasyon projesi, tekne ve ziyaretçi odaklı hizmetlerini genişletmesinin yanında kent sakinleri için de yeni bir yaşam alanı sunacak. Proje kapsamında inşa edilecek sosyal tesisler, etkinlik alanları, yürüyüş yolları kent sakinlerinin ve Kuşadası’nı ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerin ziyaretine açık olacak. Kentin sosyal ve kültürel yaşamına katkı sunacak tüm detayların planlandığı proje Kuşadası’nın değerini artırarak farklı alanlarda önemli bir katma değer sağlayacak.

Ekonomi ve istihdama katkı

Delmar Safety

Setur Marinaları Kuşadası Marina Müdürü Hakan Tellioğlu, yenileme çalışmalarına başlanacak olan marina ile ilgili olarak şunları söyledi: “Geleceğin marinasını inşa etme hedefi doğrultusunda ‘Yeni Nesil Marina, Yeni Nesil Yaşam’ sloganı ile hayata geçireceğimiz proje tamamlandığında Kuşadası’nı yepyeni bir sosyal yaşam alanına kavuşturacağız. Mart ayının başında inşa çalışmalarına başlayacağımız ve kentle bütünleştireceğimiz Kuşadası Marina renovasyon projesini 2023 yılının Aralık ayında tamamlamayı, 12 ay kesintisiz hizmet sunacağımız marinamızda kış aylarında kente gelen ziyaretçi sayısında artış sağlamayı hedefliyoruz. Bu artışın Kuşadası’ndaki işletmeleri ve esnafı olumlu yönde etkileyerek kent ekonomisine önemli bir katkı sunacağını düşünüyoruz. Proje kapsamında oluşturulacak yeni işletmeler, Kuşadalılara yeni iş fırsatları yaratarak istihdamı da artıracak.”

Yeşil alan artacak

Çapa atmadan 90 metreye kadar yat ve mega yat bağlama, kesintisiz elektrik, su alt yapısı, uzman palamar hizmeti ve teknik atölyelerde ihtiyaç duyulan tüm servislere hızlı ulaşım olanağı sağlamak üzere tasarlanan proje ile tekne boylarında büyüme ve ortalama metrede artış planlanıyor. Tüm marinalarında ve bulundukları bölgelerde denizin, çevrenin ve doğal ortamın korunması konusuna özel bir hassasiyet gösteren Setur Marinaları, Kuşadası Marina renovasyon projesi kapsamında 4 bin 500 metrekare olan yeşil alan miktarını 10 bin metrekare artırarak 14 bin 500 metrekareye yükseltecek. Renovasyon projesi, çevre ve insan dostu mimarisini tamamlayacak olan Akdeniz iklimine uygun peyzaj tasarımı ile de fark yaratarak sahip olduğu görsellik ile denizden ve karadan tüm ziyaretçilerin buluşma noktası olacak.

Etkinlik ve spor alanlara ev sahipliği yapacak

Kuşadası Marina renovasyon projesi ile mevcut durumda 6 bin 200 metrekare olan ticaret merkezi alanı 14 bin 500 metrekareye yükseltilecek. Projenin tamamlanması ile Kuşadası Marina, ulusal ve uluslararası alanda tanınırlığı olan dekorasyon, tasarım ve giyim mağazalarının yanı sıra yeni kafe ve restoranlar ile etkinlik ve spor alanlara ev sahipliği yapmaya başlayacak. Yeni markalar ve kaliteli işletmelerle yaratılacak cazibe merkeziyle, kent daha çok yatçı ve ziyaretçi için uğrak noktası haline gelecek.


Bunları da beğenebilirsin