Denizcinin anasayfası

“Kano ile Mavi Vatan” yolculuğu

Kız çocuklarının eğitimi için Türkiye'nin denizlerini kano ile geçmeyi hedefleyen Şenol Özdemir, Hatay'da tamamlayacağı deniz yolculuğu sırasında Beykoz'da mola verdi.

Şenol Özdemir, 14 Mayıs 2022 günü Hopa’dan başladığı ve Hatay’da tamamlanacak “Kano ile Mavi Vatan” yolculuğunda bugün Göksu Deresi, Küçüksu, Beykoz’a giriş yaptı.

Özdemir, öğlen saatlerinde kıyıya Anadolu Hisarı Göksu Marin Tesislerinde ayak bastı. Bosphorus Kürek ve Kano Okulunda kendisini karşılayan kano sporcuları, denizcilik sektörünün önemli isimleri ve hayranları ile buluşmada güzel ve duygusal bir kavuşma yaşandı.

Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı (Koruncuk) adına farkındalık oluşturmak için 14 Mayıs’ta Hopa’dan yola çıkan Özdemir’i emekli Tümamiral Cem Gürdeniz de sosyal medyadan yaptığı paylaşımla tebrik etti.

Koruncuk Vakfı’nın kızları ise Şenol Özdemir’e moral vermek üzere Anadolu hisarı sahilindeki yerlerini almış ve Şenol’a alkışları ile moral verdi. Beykoz Denizcilik ve Su ürünleri Meslek Lisesi mezunlarından Kaptan Erol Aydın teknesi ile Koruncuk kızları ve Şenol Özdemir’i boğazın eşsiz güzelliğinde buluşturup şahane görüntüler yaşanmasını sağladı.

Buluşmada ayrıca yaşayan efsane, sayısız rekorun sahibi emekli sat komandosu Namık Ekin’de hazır bulundu ve Şenol’u gözyaşları ile karşıladı. Beykoz’dan Anadolu Hisarı’na kadar Şenol Özdemir’e Ali Ertan Güney kanosu ile eşlik ederek ‘boğazın sularına hoş geldin’ dedi.

“Kano ile Mavi Vatan” belgeseli

Ayrıca, Nartugan Yapım ve So-Be Film’in yapımcılığını üstlendiği yönetmenliğini Gültekin Bayır’ ın yaptığı Şenol Özdemir’in bu büyük macerasını ve kano yolculuğunu motosikleti ile karadan takip ederek bir belgesel film hazırlıyor.

Şenol Özdemir, Mavi Vatan sınırlarının üzerine çizdiği Hayali bir Hilalin ortasına Anadolu merkezli bir Yıldız Hattı Rotasını çizerek Mavi Vatan Kavramına en büyük Türk bayrağı ile atıfta bulunmak istiyor.

Nartugan Yapım ve So-Be Film yapımcılığında çekilmekte olan Kano ile Mavi Vatan Belgeselinin çekimleri devam ediyor.


Bunları da beğenebilirsin