Denizcinin anasayfası

Sahil Güvenlik gemilerine milli “Yangın algılama” yazılımı

Irmarinetech’in  kritik bölgelerde ısı ölçümü yaparak yangın tespiti yapan bir yazılımı Sahil Güvenlik gemilerinde kullanılacak.

Gemilerin denizde güvenli seyir yapmalarını sağlamak, görevlerini kolaylaştırmak için yazılımlar üreten İrmarinetech Yazılım’ın yeni geliştirdiği “Yangın algılama” yazılımı Sahil Güvenlik Komutanlığı’na ait arama kurtarma gemilerinde kullanılmaya başlıyor.

Irmarinetech Yazılım Danışmanlık Kurucusu Koray Serbest, “Termal kameralar ile kritik bölgelerde ısı ölçümü yaparak yangın tespiti yapıyoruz. Bu çözüm ile yangın başlamadan tespit imkanı sağlanarak önceden müdahale imkanı sağlanıyor” dedi.

Yazılımın aynı zamanda CCTV kamerası olarak kullanım imkanı da bulunduğunu belirten Serbest, “Ayrıca yangın durumunda termal kamera ile dumanın arkasını görme imkanı ile yangına müdahale ederken içeride durumun tespitini kolaylaştırıyor. Tablet üzerinden çalışması sayesinde mobil kullanım imkanı da bulunuyor’’ diye konuştu.

Delmar Safety

Irmarinetech, daha önce de İTÜ Denizcilik Fakültesi liderliğinde gerçekleştirilen ve kirlenmeye karşı İstanbul Boğazı’nın Karadeniz girişine yerleştirilen sistemin yazılım tarafında da görev almıştı.


Bunları da beğenebilirsin