Eğitim gemisi Nippon Paint ile canlandı

Piri Reis Üniversitesi Eğitim Gemisi, 19 Mayıs törenine Nippon Paint ile hazırlandı.

Denizcilik Dergisini takip edin : LinkedIn - Facebook - Twitter - Instagram - YouTube

Havuzlanmasında ve törene hazırlanmasında boyada Nippon Paint’in de görev aldığı Piri Reis Üniversitesi Eğitim Gemisi 19 Mayıs 2019’da Samsun’da yapılacak 100. yıl kutlamalarına hazırlandı ve Sarayburnu’ndan Samsun’a hareket etti.

Cumhuriyetimizin kurucusu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün doğum yılı olan 1881 yılında Japonya’da kurulan Nippon Paint, 19 Mayıs’ın Samsun’da gerçekleşecek 100. yıl etkinliklerine anlamlı bir katkı sundu.

Delmar Safety

Pendik’teki Deniz Kuvvetleri Komutanlığı İstanbul Tersanesi’nde bulunan Piri Reis Üniversitesi (PRÜ) eğitim gemisi, Türk Bayrağı’nın renkleri olan kırmızı beyaza boyandı ve “1919 Bitmeyen Yolculuk” mesajı ile bir de dev Atatürk resmi çizildi.

“Bu görev bizim için anlamlı, kıymetli ve kutsaldır”

1881 yılında Japonya’da faaliyetlerine başlayan Nippon Paint’in, Türkiye, Türki Cumhuriyetleri ve Körfez Ülkeleri İş Geliştirme ve Ticaret Direktörü Kaptan Cengiz Karabüber, “Geride bıraktığımız 138 yıllık geçmişe bir çok ilkleri sığdıran, boya teknolojisine liderlik eden öncü bir firma olarak, PRÜ Okul Gemimizin törene hazırlığında aldığımız görev bizim için çok anlamlı, kıymetli ve kutsaldır” dedi.

Bunları da beğenebilirsin
X